Reklama

Reklama

Walczą razem

Ta wiadomość spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Na początku sierpnia dowiedzieli się, że Nergal jest poważnie chory. Muzyk nie poddaje się. Wspiera go narzeczona.

Na początku podejrzewano, że to tylko wirus. Że dopadł Adama Nergala Darskiego (33) na wakacjach, które spędził z Dodą (26) w Grecji. Muzyk czuł się źle, a mimo to 1 sierpnia zagrał ze swoim zespołem koncert w Bolkowie. Dał z siebie wszystko, ale po zejściu ze sceny zasłabł.

Kolejne dni spędził w gdańskim mieszkaniu pod opieką Dody. W końcu za namową najbliższych udał się do lekarza. Zlecono mu serię badań. 5 sierpnia trafił do Kliniki Hematologii i Transplantologii AM w Gdańsku. Kilka dni później informacja o złym stanie zdrowia Nergala przeciekła do prasy. Adam od razu zareagował.

Reklama

"Nie mogę dłużej ukrywać faktu, że jestem poważnie chory i czeka mnie wieloetapowe leczenie, które może potrwać nawet do kilku miesięcy. Tym samym odwołujemy planowaną na wrzesień i październik trasę po Rosji i krajach bałtyckich oraz listopadowy tour po USA" - napisał w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Zapewnił, że zrobi wszystko, by wygrać z chorobą. Najbliższe tygodnie spędzi w szpitalu. "W tej chwili czuję się dobrze, moja głowa jest sfokusowana na walkę z chorobą. Mam przy sobie najwspanialszą i kochającą kobietę, rodzinę, zespół i menedżerów (...), którzy robią wszystko,

żeby mnie wesprzeć", dodaje Darski.

Doda od początku związku z liderem zespołu "Behemoth" podkreślała, że podziwia jego siłę. Mogła na niego liczyć w każdym trudnym momencie. Teraz sama robi wszystko, by pomóc ukochanemu. Wiadomo już, że nie odbędzie się zapowiadana na wrzesień premiera jej nowej płyty. "Moje serce i myśli są teraz skupione tylko na jednym - na zwycięstwie Adama", napisała na swojej stronie. "W związku z chorobą narzeczonego, Doda na razie wstrzymuje prace nad nagrywaniem nowej płyty. Nie odwołuje żadnych koncertów, bo nie chce zawieść fanów. W aktualnej sytuacji bardzo przyda się jej pozytywna energia, jaką dostaje od swojej wiernej publiczności", mówi SHOW menedżer Dody, Jarosław Burdek. Doda ma zaplanowane koncerty do grudnia. Dni wolne będzie spędzać u boku Nergala w szpitalu.

"Jest silną i dzielną kobietą. Zrobi wszystko, co w jej mocy żeby pomóc Adamowi. Może na nią liczyć w stu procentach. Wszyscy go wspieramy", podkreśla Burdek. Gdy zamykaliśmy to wydanie SHOW, Adam nadal był poddawany badaniom. Chociaż stacja telewizyjna Polsat ogłosiła 9 sierpnia, że Darski cierpi na białaczkę, nikt z najbliższego otoczenia artysty nie potwierdził tej informacji.

"Nie znamy jeszcze konkretnej diagnozy", powiedział SHOW znajomy muzyka. Wszyscy życzą Adamowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. SHOW też.

Joanna Łazarz

Nowy większy SHOW - elegancki magazyn o gwiazdach! Jeszcze więcej stron, więcej gwiazd i tematów! Czytaj więcej w najnowszym wydaniu magazynu, w sprzedaży od 16 sierpnia.

Show
Dowiedz się więcej na temat: chory | show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy