Ostrzeżenie dla tych znaków zodiaku. Lepiej uważaj przez Merkurego

Retrogradacja Merkurego ma miejsce co najmniej trzy razy w roku. W świecie astrologii zjawisko to ma powodować chaos w komunikacji. Dotknie to sfer kontaktów interpersonalnych, z nikim nie będziemy mogli się dobrze porozumieć, a nasza frustracja będzie rosła. Ten trudny czas trzeba po prostu przetrwać zdaniem astrologów. Wygląda też na to, że niektóre znaki, a dokładnie cztery znaki zodiaku, będą miały trudniejsze zadanie od pozostałych podczas retrogradacji.

Retrogradacja Merkurego może być dla nas trudnym czasem
Retrogradacja Merkurego może być dla nas trudnym czasem123RF/PICSEL

Kłopotliwa retrogradacja Merkurego. Na co uważać?

Retrogradacja Merkurego rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa aż do 25 kwietnia 2024 roku. Jest to złudzenie optyczne Merkurego cofającego się po swojej orbicie z punktu widokowego na Ziemi. W astrologii retrogradujące planety zajmują ważne miejsce i mają wpływać na to, co dzieje się w naszym życiu.

Jak widać jedna planeta może sporo namieszać w naszej codzienności i to przez niemal cały miesiąc. W okresie retrogradacji Merkurego zatrzymaj się, zanim zaczniesz mówić.

Weź kilka głębokich oddechów i zbierz myśli, szczególnie jeśli brakuje Ci słów. To właśnie sfera komunikacji może ucierpieć najmocniej w kwietniu. Merkury w retrogradacji wszystkim da się we znaki, ale okazuje się, że niektórzy odczują go mocniej, niż pozostali. Które znaki zodiaku powinny mieć się na baczności?

Cztery znaki zodiaku odczują wpływ retrogradacji dotkliwiej

Retrogradacja Merkurego może być dla nas trudnym czasem
Retrogradacja Merkurego może być dla nas trudnym czasem123RF/PICSEL

Na baczności podczas kwietniowej retrogradacji powinny mieć się cztery znaki zodiaku: Barany, Panny, Wodniki i Bliźnięta. 

Merkury retrograduje obecnie w znaku Barana. Nic więc dziwnego, że osoby spod tego znaku zodiaku mogą poczuć silny wpływ tej planety. Baran będzie musiał stawić czoła rozmaitym stratom.

Mogą być one spowodowane przez nieprzychylne Baranom osoby, a ich zagrania będą nieczyste. Baran może być źle, a nawet fatalnie rozumiany przez otoczenie. Nie odniesie też sukcesu na polu zawodowym. Baranowi może doskwierać brak pewności siebie, a także słabe zdrowie - Baran powinien uważać na sezonowe infekcje.

U zodiakalnych Panien też ucierpią relacje z bliskimi. Ten retrogradujący Merkury w Baranie będzie miał wpływ na bliskie relacje. Jeśli zodiakalne Panny są zaręczone, mogą poczuć osłabienie więzi w związku, co może nawet doprowadzić do odwołania ślubu!

Wodniki zaś mogą dokonać złej inwestycji, przez co stracą pieniądze, a Bliźnięta zaś mogą popaść w pracoholizm i mogą mierzyć się z tego powodu z mocną krytyką otoczenia.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas