Pełnię truskawkowego księżyca warto wykorzystać. Ma moc przesilenia

Pełnia Księżyca to comiesięczne ważne wydarzenie dla tych, którzy wierzą w moc i energię. Rytuały i obrzędy wykonane w tę noc mają zapewniać ochronę i pomyślność na resztę miesiąca. Czerwcowa pełnia, przypadająca tuż po przesileniu letnim jest wyjątkowa. Dlaczego i co warto wtedy zrobić, by podnieść swoje wibracje?

Pełnia księżyca w czerwcu jest wyjątkowa z kilku względów
Pełnia księżyca w czerwcu jest wyjątkowa z kilku względów Rosie KerrUnsplash

Ogień pełni księżyca po przesileniu letnim. Ma wielką moc

Każda pełnia Księżyca jest dla wielu osób okazją do celebracji. Ci, którzy wierzą w moc, magię i energię, czerpią z tego wydarzenia i stosują wówczas liczne obrzędy i rytuały.

Rytuały na pełnię księżyca po przesileniu letnim, znanym również jako Noc Kupały lub Sobótka, mają głębokie korzenie w tradycjach słowiańskich i pogańskich. Przesilenie letnie, które przypada na 20-22 czerwca, symbolizuje najdłuższy dzień w roku i jest czasem celebracji światła, płodności oraz mocy natury.

Pełnia księżyca, która następuje po tym wydarzeniu, jest uważana za czas kulminacji energii i magii. Do najpopularniejszych rytuałów na pełnię księżyca po przesileniu letnim należą tzw. "Ognie sobótkowe".

Rozpala się wówczas ognisko, najlepiej na otwartej przestrzeni. Uczestnicy skaczą przez ogień, aby oczyścić się z negatywnej energii i zapewnić sobie ochronę. Do ognia dodaje się wówczas zioła, aby wzmocnić jego moc ochronną i oczyszczającą.

Najczęściej dodaje się dziurawiec, bylicę i paproć. 

Weź ziołową kąpiel

Znacznie bezpieczniejszym i równie dobrym pomysłem na rytuał w pełnię Księżyca po przesileniu letnim jest kąpiel ziołowa. Wystarczy przygotować kąpiel z dodatkiem ziół.

Woda w takiej kąpieli w czasie pełni ma za zadanie oczyścić ciało i duszę, a jednocześnie wzmocnić energię i zdrowie. Można również spryskiwać ciało wodą z ziołami, aby zapewnić sobie ochronę i błogosławieństwo, jeżeli nie posiadamy wanny.

W takiej kąpieli świetnymi dodatkami będą dziurawiec, rdest i dziewanna. Po takim rytuale doskonale sprawdzą się medytacje i afirmacje. Jeżeli mamy taką możliwość, a warunki atmosferyczne są dogodne, to warto medytować na zewnątrz w świetle księżyca, według ludowych wierzeń.

Rytuał w pełnię Księżyca po przesileniu letnim - kąpiel ziołowa
Rytuał w pełnię Księżyca po przesileniu letnim - kąpiel ziołowa123RF/PICSEL

Jeśli zaś pragniemy wzmocnić swoją ochronę to rytuałem na tę pełnię może być tworzenie talizmanów. Talizmany powinny być tworzone z naturalnych materiałów, które będą nosić w sobie moc pełni księżyca. Kamienie, które sprawdzą się w tym przypadku to kwarc różowy (dla miłości) czy ametyst (dla ochrony).

Rytuały na pełnię Księżyca po przesileniu letnim to doskonały sposób na połączenie się z naturą, wzmocnienie swojej energii oraz celebrowanie mocy światła i płodności. Na tym właśnie skupiali się nasi przodkowie, celebrując pełny Księżyc po Nocy Kupały.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}