Reklama

Reklama

Czym jest spirytyzm?

Jako ludzie posiadamy różne, indywidualne cechy i talenty. Jedni rodzą się z umysłami analitycznymi, dzięki którym dokonują spektakularnych odkryć naukowych np. w medycynie lub fizyce. Inni zaś obdarowani są niezwykłą wrażliwością i intuicją, która przekracza wiedzę widzialną i namacalną.

Spirytyzm jest umiejętnością wchodzenia w kontakt z zaświatami. Medium to osoba, która potrafi słyszeć i widzieć osoby zmarłe. Dla większości zwykłych ludzi ta zdolność jest niedostępna. Śmierć to nieodłączna część życia i wszyscy bez wyjątku mamy z nią prędzej czy później do czynienia. Osoby o zdolnościach parapsychicznych pomagają pogrążonym w żałobie skontaktować się z ukochanymi, którzy odeszli.

Chyba wszyscy jesteśmy ciekawi czy nasi bliscy, którzy opuścili ten świat są przy nas, jako duchy do końca naszych dni, czy czuwają nad naszym losem i chronią przed niebezpieczeństwem. Zapewne mało, kto wie, że wielki filozof grecki Sokrates (470-399 p.n.e.) komunikował się ze swoim przewodnikiem duchowym, który jego zdaniem przybywał z "tamtej strony".

Reklama

Myśliciel twierdził, że był inspirowany do swoich przemyśleń ze strony strażnika duchowego. Kiedy chciał się z nim spotkać zwykł wprowadzać się w stan absolutnej psychicznej bierności. Wiara w niewidocznego ducha i stanowcza odmowa wyparcia się jego istnienia okazała się dla Sokratesa zgubna. Okrzyknięty heretykiem i posądzony o bezbożność przez państwo greckie skazany został na męczeńską śmierć, przez otrucie cykutą.

Gdy zbliżał się moment jego śmierci, na chwilę przed podaniem mu trucizny, towarzyszący mu przyjaciele wybuchli płaczem. Ale spokojny Sokrates uciszał ich mówiąc: "bądźcie dobrej myśli i mówcie, że pochowaliście tylko ciało". Filozof wierzył, że jego duch będzie żył dalej. Jego najsłynniejszy uczeń, Platon o swoim mistrzu mówił, że był to najbłyskotliwszy umysł ówczesnych czasów, a zarazem postać bezinteresowna, piękna, pełna humanizmu i dobroci. Gdy mózg zupełnie przestaje działać po śmierci lub zanika jego świadomość narząd ten ginie. Ale sfera, dzięki której istniała świadomość pozostaje nietknięta.

Już przed tysiącami lat, wielu metafizyków uważało, że istoty ludzkie posiadają dwa ciała: jedno fizyczne - materialne, składające się z kości, mięśni i krwi, oraz to drugie - ciało astralne lub eteryczne. Posiada ono także serce, umysł i duszę. Choć przebywa w innej częstotliwości, być może w wyższych wibracjach nadal kocha i czuje. Przechodzi do innego wymiaru. Z tymi duszami kontakt w trakcie seansu spirytystycznego nawiązują osoby o zdolnościach mediumicznych. Tego typu doświadczenia były udziałem wielu powszechnie znanych ludzi i największych geniuszy. Do nich należał między innymi Sokrates.

Tekst: Wróżka Sybilla

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: duchy | spirytyzm | Medium | nie żyje | wywoływanie duchów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy