Number cake - nowa moda i hit Instagrama

Ciasto w formie cyfry, a właściwie dwóch cyfr, jeśli obchodzimy np. 30. urodziny. Zachwyca formą i kunsztowną dekoracją. Number cake to także hit Instagrama. Takie ciasto zaprezentowane w internecie zyskuje tysiące polubień.

Tradycyjne torty nie wzbudzają już takiego zachwytu. Furorę robią te w kształcie cyfr
Tradycyjne torty nie wzbudzają już takiego zachwytu. Furorę robią te w kształcie cyfr123RF/PICSEL

Co zatem porywa w cieście z liczbą? Zapomniane sztuczne kolory, warstwy przepełnione smakołykami, słodkie ciasto i krem śmietanowy, dziś ciasta liczbowe są prawdziwym hitem. Przy odrobinie staranności, każdy jest w stanie wykonać ten modny smakołyk.

Robimy je z dwóch warstw kruchego ciasta, przekładamy i przyozdabiamy kremem śmietanowym i ozdabiamy. Tu zaś dajemy popis fantazji. Takie ciasto można ozdobić kwiatami - cukrowymi, jak i prawdziwymi, świeżymi owocami lub makaronikami. Ten deser, idealny na urodziny, jest już na szczycie Instagramowych hitów i liczy już nie mniej niż 10 769 publikacji opatrzonych hasztagiem #numbercake - informuje magazyn "Elle".

Przy przygotowaniu takiego ciasta, pamiętajmy o tym, że jest to ciasto przekładane, zatem na 20. urodziny będziemy potrzebować dwóch dwójek i dwóch kawałków w kształcie zera. Wcześniej wykonajmy szablon z brystolu, który wykorzystamy przy wycinaniu cyfr. W przypadku tego przepisu wystarczy użyć ciasta kruchego, takiego samego, jak na ciasteczka. Pamiętajmy, by cyfry były dobrze upieczone, by wytrzymały ciężar dekoracji na górnym piętrze.

Niezależnie od tego, jaki krem wybierzemy, czy to waniliowy, kakaowy, czy na bazie sera mascarpone, koniecznym jest, aby taki krem się "trzymał", byśmy uniknęli zniszczenia ciasta, obsunięcia się dekoracji, bo krem nie wytrzymał ciężaru. Musi on wiec być odpowiednio sztywny. Zatem - do dzieła!

autorka: Dorota Kieras

Wyjątkowy tort "Czarny las"Interia Kulinaria
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas