Wątróbka drobiowa: Prosty przepis na smaczne danie

Wątróbka drobiowa jest jednym z tych produktów spożywczych, który może wywoływać mieszane uczucia. Są osoby, których odstrasza jej specyficzny smak, a inni ją wprost uwielbiają. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, to warto przekonać się do wątróbki. Chociażby ze względu na fakt, że jest bogatym źródłem żelaza, które chroni organizm przed anemią. Jeśli ten argument dostatecznie do ciebie nie przemawia, to warto klasyczny przepis zmodyfikować. Wątróbka drobiowa z cebulką i jabłkami jest idealną i szybką pozycją na obiad, a także pomoże odczarować te niechętnie zjadane podroby.

Wątróbka z cebulką i jabłkiem pomoże ulepszyć niechętnie zjadane podroby
Wątróbka z cebulką i jabłkiem pomoże ulepszyć niechętnie zjadane podroby123RF/PICSEL

Zacznij od podstaw!

Wątróbka drobiowa z cebulką i jabłkami nie jest trudna do wykonania. Wystarczy - poza potrzebnymi składnikami - uzbroić się w odrobinę cierpliwości i chwilę chęci. Zanim zaczniemy przygotować te wdzięczne podroby, warto poznać kilka tajników, które pomogą złagodzić mdły smak wątróbki i jej nietypową strukturę. Co trzeba mieć na uwadze? Przede wszystkim przygotowanie wątróbki należy rozpocząć od jej dokładnego umycia, a następnie usunięcia wszystkich błonek (to one wpływają na nieprzyjemny smak wątróbki). Jeśli mamy trochę czasu, warto wątróbkę namoczyć w mleku - to sprawi, że będzie delikatniejsza. Jak długo trzymać wątróbkę drobiową w mleku? Wystarczy pół godziny, ale tak naprawdę: im dłużej, tym lepiej.

"Na zdrowie": Awokado, czyli smaczliwka wdzięcznaInteria.tv

Sekret tkwi w dodatkach

Jak odczarować nielubianą wątróbkę drobiową? Sekret tkwi w dodatkach, które pomogą nadać jej przyjemniejszego smaku. Na początku warto zeszklić na patelni jedną cebulę, a kiedy będzie gotowa, przełożyć ją do osobnego naczynia. Następnie trzeba zabrać się do smażenia wątróbki. Jak długo powinna spędzić ona na patelni? Wszystko zależy od tego, jaki preferujemy jej stopień wysmażenia. Dla bardziej delikatnej wersji wystarczą trzy minuty z każdej strony, a bardziej wysmażona musi spędzić aż pięć minut. Kiedy wątróbka drobiowa kończy się smażyć, do patelni można dodać cebulę oraz pokrojone w kostkę jabłko. Po kilku minutach danie jest gotowe.

Uwaga: solenie wątróbki powinno odbywać się na sam koniec smażenia. Jeśli przyprawimy ją wcześniej, podroby będą bardzo twarde.

Zapamiętaj ten patent

Nie przepadasz za smażoną wątróbką? Podduś ją w piwie!
Nie przepadasz za smażoną wątróbką? Podduś ją w piwie!123RF/PICSEL

Jeśli podany przepis na wątróbkę drobiową z cebulką i jabłkiem dostatecznie nas nie przekonuje, recepturę można zmodyfikować! Zamiast smażyć wątróbkę na rozgrzanej patelni, można ja obsmażyć z cebulą, a następnie... zalać 500 ml jasnego piwa! Później trzeba nasze danie doprowadzić do wrzenia, dodać pokrojone w kostkę jabłko i dusić pod przykryciem 15 minut. Po tym czasie nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokrywkę ściągnąć i zredukować sos do pożądanej dla nas konsystencji.

Pamiętajmy: przyprawy trzeba dodawać na samym końcu! Sól i pieprz do wątróbki z cebulką i jabłkiem pasuje idealnie!

Zobacz także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas