Reklama

Reklama

Winna, gorąca czekolada podbija Instagram

Gorąca czekolada i wino - to napoje, które jesienią i zimą rozgrzeją. Na Instagramie coraz popularniejszym trendem jest połączenie obu tych trunków i kompozycja winnej gorącej czekolady.

Jesienią i zimą, orzeźwiające koktajle chętnie porzucamy na rzecz aromatycznych i rozgrzewających trunków - grzane wino, pyszna gorąca czekolada. A gdyby tak połączyć te dwa jesienno-zimowe napoje w jeden trunek.

Na Instagramie już poszerza się grono miłośników tej nieoczywistej mieszanki smaków. A znawcy kulinariów przewidują, że będzie to najgorętszy trunek tej jesieni. Takie połączenie zaproponowała na swoim blogu ImmaEat That, jego autorka Kylie.

- Skoro jemy czekoladę i popijamy ją winem, dlaczego nie połączyć tych dwóch składników" - pisze autorka bloga.

Reklama

Do przygotowania napoju autorka bloga wykorzystała półtora kubka mleka, kubek wina, jedną trzecią kubka płatków czekoladowych - może być posiekana czekolada. W rondelku rozpuszczamy w mleku czekoladę, stale mieszając, aż całość zmieni się w jednolitą masę. Dolewamy do niej wino i podgrzewamy. Jest to bazowy przepis, który można urozmaicać o różne korzenne przyprawy i dodatki.

- Napój jest niezwykle bogaty w smaku, zatem zamiast podawać go w dużych kubkach, zachęcam do serwowania go w małych kieliszkach, zdecydowanie bardziej nadaje się do wolnego sączenia i delektowania się - radzi blogerka.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje