Reklama

Reklama

Buty - trendy wiosna 2012

Od sandałków na płaskim obcasie po ażurowe botki na platformie - w tym sezonie eksponujemy stopy, dlatego dominują minimalistyczne formy, a najwięcej dzieje się w okolicach kostki.

Część gorących trendów tego sezonu pojawiła się już w poprzednich latach, ale teraz możemy je zobaczyć w nowej zachwycającej odsłonie

 

Minimalizm

Sandałki złożone jedynie z dwóch pasków, jednego w kostce i jednego u nasady palców, są wcieleniem minimalistycznego trendu, który w tym sezonie święci tryumfy. Od wersji radykalnej (bardzo wąskie paski lub łańcuszki, cienka podeszwa, delikatny obcas) po nieco wygodniejsze wersje z szerokimi paskami - sprawdzą się w każdej sytuacji, ale nie u każdej osoby. To buty, które odsłonią wszystkie mankamenty, wymagają więc stóp kształtnych i zadbanych.

Reklama

 

Pleksi

Przezroczyste plastikowe elementy umożliwiają stworzenie bardziej zabudowanego buta o równie minimalistycznym charakterze. Ten trick pojawił się w wielu kolekcjach (np. Bottega Veneta, Philip Lim) nie bez powodu. Pozwala na płynne przejście od minimalizmu do futuryzmu - kolejnego gorącego trendu sezonu.

 

Futurystycznie

Oszczędne formy minimalizmu nie zadowolą wszystkich. Fantazja projektantów i klientek żąda bardziej odważnych projektów - butów, które zadziwią otoczenie. Buty przyszłości mogą zadziwiać złożonością lub kreatywnym wykorzystaniem elementów z przeszłości w zupełnie nowym kontekście (Prada).

 

Plecione

Projektanci nie zapomnieli też o zwolenniczkach bardziej naturalnych i pełnych ciepła stylizacji. Szalenie modne są wszelkiego rodzaju plecionki - tekstylne, skórzane, z materiałów naturalnych lub sztucznych.

 

Wokół kostki

Jeżeli chcemy butów, w których trochę więcej się dzieje najlepiej zdecydować się na takie, ze sporą ilością pasków w kostce. Mogą to być również łańcuszki, a nawet korale, czy wiązania.

 

 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje