Do czego służy mała kieszonka w jeansach? Mało kto o tym wie

Z pewnością wiele osób zastanawiało się, do czego służy mała kieszonka w jeansach. Włożenie do niej czegokolwiek jest niemal niemożliwe. Po co więc jest ona prawie na każdej parze jeansów?

W latach 30. XX wieku zaczęto produkować spodnie jeansowe również dla kobiet
W latach 30. XX wieku zaczęto produkować spodnie jeansowe również dla kobiet123RF/PICSEL

Do czego służy mała kieszonka w jeansach?

Jeansy zostały zaprojektowane w XIX wieku. Początkowo były przeznaczone tylko dla mężczyzn, jednak w latach 30. XX wieku zaczęto produkować spodnie jeansowe również dla kobiet.

Jeansy cieszą się ogromną popularnością. Sięgają po nie osoby w każdym wieku. Z biegiem lat pojawiło się mnóstwo teorii dotyczących małej kieszonki w jeansach. Jedna z nich mówi o tym, że została ona stworzona po to, by trzymać tam drobne pieniądze. Prawda jest jednak inna. 

Pierwsze spodnie, które Levi Strauss zaprojektował wraz ze wspólnikiem Jacobem Davisem miały dwie kieszenie z przodu i jedną z tyłu. Przez to było one jednak niepraktyczne dla robotników.

W związku z tym zdecydowano, że kolejne spodnie jeansowe będą miały dodatkową kieszeń z tyłu oraz małą z przodu. Pierwotny wzór dżinsów z XIX wieku przetrwał w niemal niezmienionej formie do dzisiaj.

Pierwsze spodnie, które Levi Strauss zaprojektował wraz ze wspólnikiem Jacobem Davisem miały dwie kieszenie z przodu i jedną z tyłu
Pierwsze spodnie, które Levi Strauss zaprojektował wraz ze wspólnikiem Jacobem Davisem miały dwie kieszenie z przodu i jedną z tyłu123RF/PICSEL

O ile zaprojektowanie dodatkowej kieszeni z tyłu jest zrozumiałe, tak pojawienie się kolejnej z przodu budzi wątpliwości. Otóż mała kieszonka w jeansach była zaprojektowana z myślą o chowaniu w niej zegarka na łańcuszku podczas pracy. 

Mimo że obecnie zegarki nosimy na nadgarstku lub korzystamy z telefonów, to po tylu latach niektórzy producenci nie zdecydowali się na usunięcie małej kieszonki.

Zobacz także:

"Love Island #NEWS", odc. 5POLSAT GO
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas