Reklama

Reklama

Finał 10. edycji Art&Fashion Forum

Przed nami finał 10. edycji Art&Fashion Forum. AFF wyjątkowe na skalę światową połączenie mody i sztuki, powstało z inicjatywy Grażyny Kulczyk. Odbywa się od 2007 r. w stworzonym przez nią poznańskim Starym Browarze. Jubileuszowej edycji wydarzenia przyświeca hasło „Different = Irreplaceable”. Rolę kuratora wydarzenia objęło londyńskie SHOWstudio Nicka Knighta, a funkcję dyrektora artystycznego sprawuje W P Onak.

W tym roku na zaproszenie SHOWStudio do Starego Browaru przyjadą wyjątkowi goście ze świata mody i sztuki. Będą to, m.in. brytyjski modysta Stephen Jones - scenograf pokazów Aleksandra McQueena, Joseph Benett - uznany na świecie autorytet w dziedzinie fotografii XX wieku, Philipe Garner czy Oriole Cullen - kuratorka Victoria and Albert Museum, specjalizująca się w historii mody i sukien.

Osoby, które odwiedzą Stary Browar, będą mogły wziąć udział w otwartych panelach, zobaczyć godzinny seans filmów zrealizowanych przez SHOWStudio czy trafić na Targi New Market organizowane z poznańskim concept store’m TUTU polscy projektanci. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 28-30 października i podobnie jak w latach poprzednich będą otwarte dla publiczności.

Reklama

Program 10. edycji Art&Fashion Forum

W sobotę, 29 października, w ramach Open University organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy oraz publiczności trzy panele dyskusyjne - jeden podsumowujący 10 lat z Art&Fashion Forum, drugi poświęcony modzie i trzeci sztuce.

Godz. 12.00-13.30: panel "Po co nam Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk?" Dyskusję moderować będzie Piotr Zachara - były redaktor naczelny "Twojego Stylu Trendy", polskiej edycji "Instyle", zastępca redaktor naczelnej "Elle" . Wszystkie wykłady Open University odbędą się na "Szachownicy" Starego Browaru. Wstęp wolny

Wśród gości pojawią się, m.in. Carol Morgan z St Martins College, Basia Metelska - była kuratorka AFF, Ania Orska - mentorka zajęć z Fashion Jewellery, Joanna Bojańczyk - przedstawicielka mediów, wielokrotnie uczestniczyła w AFF, Marta Kowalska - redaktor prowadząca elle.pl, Kropki Kreski - absolwent warsztatów New School.

Godz. 16.00-17.30: panel FASHION

Tematem dyskusji będzie moda rozumiana nie jako zwykła odzież, ale obiekt wizualnej prezentacji. Poruszone zostanie zagadnienie relacji łączącej modę z muzeami, galeriami sztuki i imprezami artystycznymi w kontekście dramaturgii pokazu na wybiegu i dynamicznej interakcji pomiędzy modą a sztuką - mówi Lou Stoppard, moderatorka dyskusji.

Gośćmi panelu będą: Stephen Jones - człowy brytyjski modysta, który tworzył dla takich gwiazd jak Boy George, Spandau Ballet czy Grace Jones, Philippe Garner - znany na całym świecie autorytet w kwestii fotografii i designu XX wieku, autor wielu publikacji na temat fotografii, Oriole Cullen - kuratorka działów Współczesnych Tkanin i Mody londyńskiego Victoria&Albert Museum, Joseph Bennett - związany z SHOWstudio brytyjski scenograf, absolwent Chelsea School of Art. Pracował, m.in. dla Alexandra McQueena od czasów jego pokazu No 13 Show na wiosnę/lato 1999. Bennett był też twórcą scenografii do wystawy "Savage Beauty" McQueena w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Godz. 17.30-19.00: panel ART

Panel poświęcony sztuce będzie pretekstem do rozważań nad współczesną formułą martwej natury i jej ewentualnym związkiem z tzw. motywem marności (vanitas) w perspektywie dnia dzisiejszego. Przyjrzymy się, jak czołowi artyści XXI wieku interpretują na nowo tę tematykę, która kojarzy się przede wszystkim z obrazami XVI- i XVII-wiecznych mistrzów.

Zapis dyskusji prowadzony przez SHOWStudio zostanie udostępniony za pośrednictwem SHOWstudio.com, zyskując tym samym po raz pierwszy w historii AFF międzynarodowy zasięg on-line.

Godz. 20.30 - 22.00: Ceremonia Zamknięcia 10. edycji AFF

W trakcie oficjalnej, wieczorowej gali zamknięcia prowadzonej przez Szymona Majewskiego poznamy najlepszych studentów New School. Najlepsi z nich wygrają kursy w słynnym Central St. Martins College of Art & Design w Londynie. Gośćmi specjalnymi Ceremonii Finałowej będzie Nick Knight oraz uczestnicy paneli SHOWStudio. Uroczystość uświetni występ polskiego zespołu muzyki alternatywnej - Bokka, którego skład owiany jest tajemnicą. Ceremonia zamknięcia odbędzie się na Szachownicy, wstęp na zaproszenia.

10-lecie Art&Fashion Forum

Art&Fashion Forum to otwarta platforma inspiracji i edukacji, eksperckich seminariów i kreatywnych warsztatów oraz spotkań z najbardziej wpływowymi ludźmi ze świata mody, mediów oraz nowych technologii. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych, wpisanych w ideę Starego Browaru przedsięwzięć i pozostaje nim, mimo zmiany właściciela obiektu w listopadzie 2015 roku. Korzenie i bogata historia Starego Browaru we wspieraniu kultury oraz sztuki czyni go idealnym miejscem dla tej wspaniałej inicjatywy promującej oraz inspirującej utalentowanych młodych ludzi w Polsce.

Jesteśmy niezwykle dumni z roli gospodarza Art&Fashion Forum, szczególnie, że w tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz projektu - powiedział Marek Jakubiak, szef Real Estate, CEE Deutsche Asset Management, nowego właściciela. Projekt od samego początku adresowany jest do młodych i zdolnych ludzi, którzy swoje pomysły oraz talenty gotowi są rozwijać, nie bojąc się podejmowania na kolejnych etapach kariery odważnych decyzji biznesowych i życiowych. Wśród odnoszących sukcesy absolwentów AFF są, m.in. Agata Bieleń, Anka Letycja Walicka, Jacob, Fashion PR Girl, Ewa Stępnowska, Elena Ciuprina, Robert Karger i Hektor Świtalski, Magda Linke, Pat Guzik, Monika Czesak czy Łukasz Bliński. Przez te wszystkie lata zachęcała ich do tego twórczyni Art&Fashion Forum - Grażyna Kulczyk, pasjonatka sztuki oraz biznesowych innowacji. Nie inaczej będzie w tym roku.materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy