Jak się dobrze ubrać

Kobiety, które matka natura obdarzyła nadmiarem kilogramów, mają takie kłopoty z ubieraniem się, o jakich szczupłym nawet się nie śniło. Oczywiście, połowa tych kłopotów, a może nawet więcej, jest wyimaginowana, ale reszta wystarczy, by zepsuć humor najpogodniejszej nawet grubasce.

article cover
MWMedia

Najwięcej tych kłopotów przysparza przemysł odzieżowy, który niemal nie zauważa tęgich kobiet. Jest to o tyle dziwne, że właśnie one stanowią u nas znakomitą część kobiecej populacji. Wysoką i szczupłą Polkę spotkać można znacznie rzadziej, niż niewysoką i pulchną, ale ta pierwsza może wybierać i przebierać w ciuchach, podczas gdy ta druga kupuje po prostu to, co uda jej się "znaleźć" w handlu. Są wprawdzie specjalne sklepy z odzieżą dla tzw. dużych rozmiarów, ale one tylko potwierdzają regułę, że bycie puszystą osobą nie należy do przyjemności. Bo jeśli nawet znajdzie się ktoś, kto zechce szyć odzież w dużych rozmiarach, to często, niestety, z aktualną modą nie będzie ona miała zbyt wiele wspólnego. Jakby z góry zakładano, że kobieta "przy kości" i tak nie ma szans na ładny i elegancki wygląd.

Dbaj o siebie

Bardzo dużo winy ponoszą tu same grubaski, którym zdarza się, po osiągnięciu solidnych gabarytów, popaść w całkowite zaniedbanie i abnegację. Taki stan, jak wiadomo, nie służy nikomu, nawet młodej, szczupłej i pięknej dziewczynie, a co dopiero osobie nieco starszej i obszerniejszej. Tak więc troska o własny wygląd jest sprawą podstawową, bo na nic najpiękniejsze ciuchy, jeśli nosić je będzie kobieta o źle ostrzyżonych włosach i fatalnie pomalowana. A właśnie od fryzury i spokojnego, eleganckiego makijażu zaczyna się praca nad dobrym wyglądem każdej kobiety, z puszystymi włącznie.

Moda jest dla wszystkich

Do ciuchów zaś wracając, to trzeba sobie uświadomić najważniejszą sprawę. Nie istnieje osobna moda dla osób tęgich, tak jak nie ma je dla niskich i wysokich, rudych i blondynek. Moda jest dla wszystkich i z niej trzeba umieć wybierać to, co dla nas najodpowiedniejsze. Jest to umiejętność, którą opanowuje się metodą prób i błędów, ale którą trzeba posiąść, by nie popełniać pomyłek przy kupowaniu czy szyciu odzieży.

Znawcy mody i kobiet twierdzą, że dla pań o większych gabarytach najlepsza jest odzież tradycyjna - klasyczna i sportowa. Klasyczna - czyli kostiumy, garnitury kilkuczęściowe komplety, doskonała jest do pracy, sportowa - na pozostałe okazje. W żadnym przypadku nie powinna to być odzież obcisła, podkreślająca kształty i uwidaczniająca wszystkie wypukłości. To nic, że taka jest teraz najmodniejsza, skoro my wyglądamy w niej niedobrze, a nawet śmiesznie. Tak właśnie należy patrzeć na modę, w której najważniejsza jest sztuka dokonywania wyboru, a nie bezkrytyczne kupowanie wszystkiego co jest aktualnie lansowane.

Bywają kobiety szczupłe źle ubrane i tęgie, prezentujące się doskonale w dobrze dobranej dla siebie odzieży. Figura jest, owszem, ważna i lepiej być szczupłą niż grubą, ale umiejętność ubierania się ma również duże znaczenie. Pamiętajmy o tym stając przed lustrem i patrząc na siebie krytycznym wzrokiem.

ELŻBIETA

MWMedia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas