Reklama

Reklama

Królewskie wyścigi, królewskie kreacje

W Anglii trwają wyścigi konne Royal Ascot, rozgrywane od 1711 roku, kiedy to odbyły się pierwszy raz pod patronatem królowej Anny. Co, poza długowiecznością, odróżnia je od innych tego typu imprez? Obecność królowej Elżbiety II. A co za tym idzie - królewskie kreacje dam i dżentelmenów.

Królewskie wyścigi na torach w Ascot trwają pięć dni. I każdego dnia bywa na nich Jej Królewska Mość Elżbieta II. To zobowiązuje wszystkich do odpowiedniego stroju.

Z panami sporawa jest prosta: nosi się fraki z kamizelkami i cylindry. Dla pań nieco bardziej skomplikowana, ale jedno jest obowiązkowe - fantazyjne i niepowtarzalne nakrycia głowy.

Były jednak czasy, kiedy goście zapominali o obowiązujących zasadach ubioru. Organizatorzy zaczęli wysyłać wraz z zaproszeniami przewodniki stylu, który miał pozwolić zachować szyk i klasę, z których przez lata słynęły wyścigi na torze w Ascot. Broszury zostały opracowane przez ekspertów i miały pomóc gościom w odpowiednim doborze stroju. Cóż, to jednak Anglia, o czym przekonują się też uczestniczki turnieju tenisowego na Wimbledonie...
Impreza w Ascot potrwa do niedzieli. (PAP Life)

Reklama

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje