Reklama

Reklama

Modna i stylowa niezależnie od wieku!

Każda kobieta może wyglądać atrakcyjnie, zjawiskowo, olśniewająco. Wiedzą o tym tysiące pań, które codziennie dbają o swój wizerunek, niezależnie od wieku. Niestety, wiele kobiet po przekroczeniu pięćdziesiątego roku życia przestaje skupiać uwagę na swoim wyglądzie. A przecież pięćdziesiątkę przekroczyły już takie piękności jak Salma Hayek, Julianne Moore czy Sharon Stone. Dojrzałość jest ich ogromnym atutem!

Gdy już odchowamy dzieci, mamy czas, by przeżyć drugą młodość. Powinnyśmy wrócić na pierwszy plan! Wiele z nas w wieku dojrzałym pod pretekstem wygody i troszkę lenistwa maskuje się pod szarościami i zbyt obszerną odzieżą, która zakrywa naszą kobiecość. Wtapiamy się w tłum, chcąc pozostać niezauważone. Krystyna Bałakier, stylistka, autorka bloga modowego dla kobiet dojrzałych balakier-style.pl, stworzyła poradnik "Dojrzała elegancja" z myślą właśnie o swoich rówieśniczkach.

Kilka porad okiem praktyka

Reklama

Jeśli jesteśmy pewne, że chcemy zmian, dobrze zastanówmy się, co do tej pory nam się nie podobało lub z czym miałyśmy trudności. - Poszukiwania własnego stylu nie zaczynaj od zakupów. Poprawę wizerunku zacznij od głowy. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz zmiany i czy w ogóle będziesz zadowolona, że jej dokonałaś - radzi autorka. - Pamiętaj, że wszelkie rewolucje to szok. Dobrze jest zmieniać image stopniowo, spytać o radę zaufaną osobę lub stylistkę.

Najczęstsze zakupowe grzechy

Kolejnym krokiem będzie poznanie swojej figury i odpowiednich dla niej fasonów. Później przychodzi pora na przegląd szafy. Na ogół mamy w niej wszystko, co złapałyśmy na wyprzedaży lub co pamięta jeszcze lata osiemdziesiąte. Po pozbyciu się tych zniszczonych i niepasujących egzemplarzy czas na skompletowanie nowej garderoby. Gdy już zjawiamy się w sklepie, chcemy szybko nadrobić braki w naszej szafie. Często impulsywnie kupujemy rzeczy, bo są tanie, lub pozwalamy sobie na kompromisy, jak kupowanie za małych rzeczy albo ubrań do przerobienia. Wybieramy rzeczy już dawno niemodne lub z niskiej jakości materiałów, nieprzepuszczających powietrza. Często też wyglądamy tak jak cała ulica, boimy się kolorów i wzorów. Postarajmy się zrobić to z głową, opracujmy plan.


Stylowa niezależnie od mijających dekad

Jeśli planujemy wybrać się na zakupy, pamiętajmy, że styl nie jest jednoznaczny z marką - jak podkreśla Krystyna Bałakier, to niezwykle ważna zasada. Autorka podpowiada: - Znajdź fasony i kolory, które lubi twoja figura i które cię odmłodzą. Im jesteśmy starsze, tym bardziej styl powinien być prosty i klasyczny. Uwierz, że delikatny makijaż, włosy w naturalnym kolorze oraz odpowiednio dobrane do figury pastelowe ubrania mogą odjąć parę dobrych lat. Najlepiej poszukaj inspiracji i znajdź swój wzorzec.

Zmotywuj się do pozytywnych zmian

Nasz sposób ubierania się nie wynika wyłącznie z uwarunkowań finansowych - często również z niewiedzy i z niechęci do zmian. Zbyt łatwo też poddajemy się stereotypom, że nie należy się wyróżniać albo że w dojrzałym wieku czegoś nie wypada. - Odrzuć negatywne myśli na swój temat, nie zważaj na opinie innych, być może zawistnych ludzi. Rozwijaj swoje pasje. Nie przejmuj się niedoskonałościami i zastrzeżeniami typu "co ludzie powiedzą". Staraj się bywać wśród ludzi i poznawać nowe możliwości - radzi Krystyna Bałakier.

Fragment pochodzi z poradnika Dojrzała elegancja. Modna i piękna w każdym wieku, który ukazał się 24 maja nakładem wydawnictwa Septem. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje