Reklama

Reklama

Niecierpliwy pomarańcz

Kolor, który dominuje w naszej szafie, zazwyczaj nie jest związany z naszym typem urody, ale odzwierciedla naszą osobowość i charakter. Właśnie dlatego czasem irracjonalnie, pod wpływem impulsu, kupujesz coś, co do ciebie kompletnie nie pasuje.

Dlaczego otaczamy się kolorami, które nie pasują do naszego wyglądu? Odpowiedź można znaleźć w teorii harmonii w naturze. Jeśli jesteśmy "zimnym typem", częściej będziemy uzupełniać naszą naturalną paletę kolorami chłodnymi i odwrotnie. Dążymy do harmonii i spokoju w życiu właśnie poprzez "uzupełnianie się" barw.

"Kolorami" duszy nie są jedynie barwy, w których dobrze wyglądamy, które są polecane przez wizażystów naszemy typowi urody. Zależnie od temperamentu wybieramy różne kolory: cholerycy najczęściej decydują się na czerwony, sangwinicy (ludzie o żywym, optymistycznym uosobieniu, ale o zmiennych emocjach) - żółty, flegmatycy - zielony, melancholicy natomiast wybierają niebieski.

Reklama

Który kolor jest twoim najlepszym przyjacielem?

Biały - wybierają optymiści i ci, którzy szukają własnego spojrzenia na rzeczywistość.Czarny - kolor osób zdyscyplinowanych, pewnych swego i przeciwnie - dopiero szukających własnego "ja".Szary - kolor pewnych siebie. Symbolizuje także niezależność i zdolność krytycznego spojrzenia na rzeczywistość.Czerwony - wybierają go pragnący adoracji, często egocentrycy, ludzie pewnie dążący do celu. To ekspansywne osobowości nie znoszące sprzeciwu.
Pomarańczowy - kolor aktywnych i niecierpliwych, ale o silnej motywacji.


Różowy - ulubiony kolor wrażliwców i kochliwych. Czasem jego dominacja świadczy o infantylnym zachowaniu i braku silnej woli.Brązowy - wybierany przez realistów, którzy umiłowali ład i porządek. Kolor ten może symbolizować zasłonę, za którą schowane jest prawdziwe "ja".


Zielony - okrywają się nim nieśmiali, nieufni obserwatorzy.


Niebieski - dominuje w szafie osób kreatywnych, potrafiących połączyć teorię z praktyką.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pomarańcza | kolor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy