Reklama

Reklama

Seksuolog odpowiada

28 lutego gościem czata portalu INTERIA.PL i miesięcznika "Samo Zdrowie" był Andrzej Depko, seksuolog, kierownik Poradni Seksuologicznej.

Nasz gość został wprost zasypany pytaniami od Internautów. Pytania obejmowały szeroki zakres od antykoncepcji, wpływu stresu na życie seksualne, homoseksualności po kwestie zdrady. Nasz gość przekonywał, że lepiej wybrać się ze swoimi problemami do lekarza lub psychologa, niż dusić je w sobie.

Spośród nadsyłanych pytań wiele dotyczyło wieku, w jakim powinno się zacząć współżycie seksualne. - Decyzja powinna wiązać się z osiągnięciem pewnej dojrzałości psychoseksualnej, a nie tylko fizycznej. Są ludzie, którzy zaczynają w wieku 17 lat i są na tyle dojrzali, że ten seks buduje relacje, a są tacy, którzy w wieku 24 lat nie powinni zaczynać - odpowiedział Andrzej Depko.

Nasi Internauci pytali też o najlepsze metody antykoncepcji. - Antykoncepcja jest koniecznością dla osób, które pragną rozpocząć aktywne życie płciowe. Powinna być dobrana do wieku partnerów, częstotliwości współżycia, stanu zdrowia i wyznawanego światopoglądu. Należy zawsze pamiętać, że jednym z potencjalnych następstw podejmowanego współżycia jest ciąża. Ważne, żeby nie była ona dziełem przypadku, który unieszczęśliwi dwoje potencjalnych rodziców i dziecko, które ma się urodzić - mówił.

Reklama

Andrzej Depko wyjaśniał także dlaczego mężczyźni oglądają pornografię, czym grozi palenie papierosów, czy homoseksualizm to choroba, czy możliwy jest powrót do związku po zdradzie?

Zapis całej rozmowy w relacji z czata znajdziesz tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | seksuolog

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje