Książki pod choinkę - oto najlepsze propozycje. "Kobieta z książkami" - videocast Agi Szynal

Książki jako prezent na święta - czy to dobry pomysł? Okazuje się, że jak najbardziej! Jak wybrać odpowiednią lekturę pod choinkę, która zaciekawi, niezależnie od literackiego gustu? Swoje propozycje na książkowe upominki świąteczne przedstawiła Aga Szynal w pierwszym odcinku nowego podcastu "Kobieta z książkami". Cały odcinek jest dostępny poniżej.

Prezent świąteczny, który zawsze się spodoba - czy to możliwe?
Prezent świąteczny, który zawsze się spodoba - czy to możliwe?materiały prasowe

"Kobieta z książkami" - nowy videocast Agi Szynal

"Kobieta z książkami" to nowa propozycja w serwisie Kobieta Interia. W krótkich odcinkach prowadząca, Aga Szynal, opowiada o najbardziej interesujących, oryginalnych, intrygujących i przede wszystkim wartościowych tytułach tworzonych przez kobiety. Skąd taki wybór?  - Choć czytam od zawsze i to bardzo dużo, to dopiero po trzydziestce, po urodzeniu dwójki dzieci zdałam sobie sprawę, że starając się czytać tak zwaną "dobrą literaturę" czytam prawie wyłącznie mężczyzn. I w pewnym momencie zabrakło mi w książkach kawałka mojego, kobiety, doświadczenia. Zaczęłam więc świadomie poszukiwać i znajdować olśnienia. I tymi olśnieniami będę się chciała w moim podcaście dzielić - tłumaczy prowadząca.

Agnieszka Szynal to autorka i samowydawczyni powieści "Ja sama". Twórczyni instagramowego profilu o literaturze kobiet: @kobiecasilawsparcia. Dzieli się na nim swoimi olśnieniami dotyczącymi książek pisanych przez kobiety. Koncentruje się na szeroko pojętej literaturze pięknej, ale nie unika również literatury faktu: autobiografii, wywiadów, zbiorów esejów czy felietonów.

Sześć propozycji książek pod choinkę od Agi Szynal

W pierwszym odcinku serii videocastów "Kobieta z książkami", Aga Szynal zaprezentowała sześć najlepszych propozycji książkowych na prezent świąteczny. Mamy grudzień, a więc miesiąc, który kojarzy się nam przede wszystkim ze świętami. No i z prezentami. Co tu kupić? Głowimy się masowo i bardzo często spoglądamy w kierunku półek w księgarniach, bo przecież powszechnie wiadomo, że książka to dobry prezent. Tylko jaką wybrać? Oto propozycje Agi Szynal na upominki dla najbliższych. W jej zestawieniu znajdziemy lektury z różnych gatunków - literatury obyczajowej, pięknej, literatury faktu, czy publicystyki. W videokaście Aga Szynal opowiada o propozycjach ze swojej listy. Która z nich wpadła wam w oko?

"Kobieta z książkami". Aga Szynal - odcinek 1Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas