Nowy videocast w INTERII: "Kobieta z książkami" startuje już 5 grudnia

Już 5 grudnia w Interii startuje nowy videocast „Kobieta z książkami” Agi Szynal, czyli prawdziwa gratka dla miłośników literatury. W krótkich odcinkach, prowadząca prezentować będzie najbardziej interesujące, oryginalne, intrygujące i przede wszystkim wartościowe pozycje literackie. Przeczytajcie, jak Aga Szynal opowiada o swoim programie i oglądajcie premierowy odcinek już 5 grudnia o godz. 12!

Premiera videocastu "Kobieta z książkami" Agi Szynal już 5 grudnia o godz.12
Premiera videocastu "Kobieta z książkami" Agi Szynal już 5 grudnia o godz.12materiały prasowe

Cześć, nazywam się Aga Szynal i witam was w pierwszym odcinku mojego podcastu "Kobieta z książkami". Jak się zapewne domyślacie słysząc tę nazwę będę wam tu opowiadała o książkach. Dlaczego jednak w tytule jest też "kobieta"? Nie tylko dlatego, że opowiadać będę ja, czyli, nie da się ukryć, kobieta, z kobiecego punktu widzenia, ale przede wszystkim dlatego, że będę opowiadać tylko o literaturze kobiet. Było to dla mnie bardzo ważne, bo związane z moimi osobistymi poszukiwaniami literackimi.

Zaznaczam tylko, że nie chodzi o literaturę DLA KOBIET. Mężczyźni, zostańcie. Chodzi o literaturę tworzoną przez kobiety. A szukam takiej, bo choć czytam od zawsze i to bardzo dużo, to dopiero po trzydziestce, po urodzeniu dwójki dzieci zdałam sobie sprawę, że starając się czytać tak zwaną "dobrą literaturę" czytam prawie wyłącznie mężczyzn. I w pewnym momencie zabrakło mi w książkach kawałka mojego, kobiety, doświadczenia. Zaczęłam więc świadomie poszukiwać i znajdować olśnienia. I tymi olśnieniami będę się chciała w moim podcaście dzielić.

"Kobieta z książkami. Aga Szynal": 6 propozycji książek pod choinkę

Na początek odcinek szczególny. Mam nadzieję, że bardzo praktyczny. Mamy w końcu grudzień, a więc miesiąc, który kojarzy się nam przede wszystkim ze świętami. No i z prezentami. Co tu kupić? Głowimy się masowo i bardzo często spoglądamy w kierunku półek w księgarniach, bo przecież powszechnie wiadomo, że książka to dobry prezent. Tylko jaką wybrać? I tu przychodzę ja z moimi propozycjami. Przygotowałam bowiem dla Was 6 propozycji książek, które możecie oferować swoim bliskim.

Jakie to tytuły? Przekonacie się, oglądając premierowy odcinek "Kobiety z książkami" już 5 grudnia o godz. 12. 

Aga Szynal: Autorka i samowydawczyni powieści "Ja sama". Twórczyni instagramowego profilu o literaturze kobiet: @kobiecasilawsparcia Dzieli się na nim swoimi olśnieniami dotyczącymi książek pisanych przez kobiety. Koncentruje się na szeroko pojętej literaturze pięknej, ale nie unika również literatury faktu: autobiografii, wywiadów, zbiorów esejów czy felietonów.

Niemal od dwudziestu lat związana z branżą reklamową; kiedyś etatowo, teraz projektowo. Zarządzała zespołami w domu mediowym i agencji social media.  Przedsiębiorczyni. Prowadziła m.in. sklep internetowy z lokalną i naturalną żywnością. Warszawianka, która nie potrafi usiedzieć w miejscu. Żona, partnerka i mama dwóch chłopców.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas