Gdzie nie powinniśmy trzymać telefonu?

Żyjemy w erze, w której mało kto jest w stanie wytrzymać jeden dzień bez telefonu komórkowego, szczególnie, że obecnie oferują nam one dostęp do internetu. Czego zatem potrzeba nam więcej? Trudno się dziwić, że mamy je ciągle przy sobie - w pracy, w autobusie, w samochodzie, a niektórzy nawet w toalecie! Telefony komórkowe nie są jednak do końca bezpieczne. Jeśli używamy ich w nieodpowiedni sposób lub trzymamy w miejscach, które nie są do tego przystosowane, mogą wyrządzić nam krzywdę. Podpowiadamy, gdzie nie trzymać telefonu, by nasze zdrowie na tym nie ucierpiało.

article cover
©123RF/PICSEL

W tylnej kieszeni

©123RF/PICSEL

Trzymanie telefonu komórkowego w tylnej kieszeni to jeden z najczęstszych i najbardziej szkodliwych nawyków. Nie tylko może zostać szybko skradziony, ale możemy na nim usiąść i po prostu go zgnieść. Naukowcy dowiedli również, że długotrwałe noszenie komórki w tylnej kieszeni może powodować bóle brzucha oraz nóg.

Noszenie telefonu w przedniej kieszeni

Noszenie telefonu w przedniej kieszeni może być niebezpieczne szczególnie dla panów. Potwierdzają to badania naukowe. Według badaczy, promieniowanie elektromagnetyczne telefonu wpływa niekorzystnie na jakość i ilość plemników. Długotrwałe noszenie telefonu komórkowego w przedniej kieszeni lub trzymanie laptopa w okolicach genitaliów może skończyć się nawet bezpłodnością.

Telefon w staniku

©123RF/PICSEL

Zdarza się to rzadko, ale jednak zdarza. Kobiety noszące telefon komórkowy w staniku lub kieszonkach umiejscowionych blisko piersi są w grupie wysokiego ryzyka rozwoju raka piersi. Unikajmy zatem wkładania telefonów zarówno do staników, jak i jakichkolwiek kieszonek znajdujących się w pobliżu piersi.

Na biodrze

Naukowcy przestrzegają również przed noszeniem telefonu na kości biodrowej. Według nich pole elektromagnetyczne, które emitują komórki, może osłabić kość biodrową i powodować schorzenia biodra.

Miejsca, w których panuje niska temperatura

©123RF/PICSEL

Telefony komórkowe nie powinny być zostawiane na długo w miejscach, w których panuje ujemna temperatura, na przykład w samochodzie w okresie zimowym. Dlaczego? Ponieważ wahania temperatur i ich duże różnice nie wpływają dobrze na elektroniczne gadżety. Gdy telefon komórkowy długo leżał w zimnie i nagle zostanie przeniesiony do ciepłego miejsca, może się zepsuć.

Przy twarzy

Wyjątkowo niezdrowe jest również trzymanie telefonu komórkowego blisko twarzy. Oczywiście trudno tego uniknąć, ponieważ rozmawiając z kimś jesteśmy zmuszeni do trzymania telefonu przy twarzy. Warto jednak wiedzieć, że podczas przykładania telefonu do skóry przenosimy na nią ogromną liczbę bakterii, a promieniowanie elektromagnetyczne staje się jeszcze mocniejsze, co może wywołać problemy ze zdrowiem. Najlepiej trzymać telefon w odległości około półtora centymetra od twarzy lub skorzystać z słuchawek.

Miejsca, gdzie panuje wysoka temperatura

Pozostawienie telefonu na słońcu lub przy rozgrzanym kaloryferze może skończyć się jego wybuchem lub zapaleniem. Urządzenia emitujące pole elektromagnetyczne bardzo szybko się nagrzewają.

Wózek dziecięcy

Nie zaleca się również wkładania telefonu komórkowego do dziecięcego wózka. Naukowcy twierdzą, że promieniowanie elektromagnetyczne może działać niekorzystnie na rozwój dziecka. Może być między innymi przyczyną problemów behawioralnych, na przykład nadpobudliwości i zaburzania koncentracji uwagi. Dzieci, w szczególności malutkie, powinny mieć jak najmniejszy kontakt z urządzeniami emitującymi promieniowanie elektromagnetyczne.

Pod poduszką

Również spanie z telefonem nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Regularne spanie z telefonem pod poduszką lub korzystanie z telefonu przed snem może powodować zawroty głowy i bezsenność. Ponadto, trzymanie telefonu pod poduszką może skończyć się jego wybuchem.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas