Niezwykła decyzja królowej Elżbiety II!

Odwiedzający Pałac Buckingham tego lata będą mogli po raz pierwszy piknikować w jego ogrodach i samodzielnie odkrywać tę oazę natury w sercu Londynu. Tradycyjne letnie otwarcie pałacu i wystawa tematyczna, które zwykle przyciągają tysiące gości zostały odwołane ze względu na pandemię, jednak odwiedzający w zamian za to będą mogli cieszyć oczy pałacowymi ogrodami w pełnej krasie.

Ogrody Pałacu Buckingham robią wrażenie
Ogrody Pałacu Buckingham robią wrażenie East News

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią odwołane zostało tradycyjne otwarcie Pałacu Buckingham. Jednak na otarcie łez przygotowano dla odwiedzających niezwykłą atrakcję, jaką jest możliwość zorganizowania pikniku w pałacowych ogrodach.

To wyjątkowa okazja, bowiem prywatny ogród zwykle nie jest otwarty dla publiczności. Królowa uczyniła pewien wyjątek w 2002 roku, kiedy to po raz pierwszy za swojego panowania zaprosiła publiczność do ogrodu w ramach Golden Jubilee Weekend.

Już od kwietnia rozpoczęły się mniejsze weekendowe wycieczki z przewodnikiem po ogrodzie. Jak zapowiada Royal Collection Trust, to niezwykła okazja, aby podziwiać niezwykłą wiosenną scenerię królewskiego ogrodu w jego pełnym rozkwicie. Odwiedzający będą mogli bowiem zobaczyć wiosenne łąki pokryte dywanem pierwiosnków i dzwonków, a także kwitnące krzewy i drzewa kameliowe, magnolie i azalie.

Zaś od 10 lipca do 19 września, w każdą sobotę i niedzielę można nabyć bilety, które umożliwiają odwiedzającym samodzielne eksplorowanie pałacowych ogrodów, dają również możliwość zwiedzenia z przewodnikiem sal reprezentacyjnych pałacu. Zwykle w sezonie letnim odwiedzający mogą skorzystać z kilku form zwiedzania pałacu.

Najdroższa, "Royal Day Out" umożliwia zwiedzanie Komnat Królewskich, Stajni Królewskich i Galerii Królewskiej. W tym roku odwiedzającym zostaną udostępnione tylko komnaty reprezentacyjne.

"Twój dzień rozpocznie się od wycieczki z przewodnikiem po wspaniałych komnatach królewskich. Następnie będziesz mógł swobodnie zwiedzić ogród i zobaczyć niektóre z jego najbardziej znanych elementów, takich jak platany posadzone przez królową Wiktorię i księcia Alberta. Możesz kupić pyszne przekąski w jednym z wielu straganów z jedzeniem rozsianych po całym ogrodzie lub przynieść własne jedzenie i napoje. Dla tych, którzy chcą dokładniej przyjrzeć się historii ogrodu, w tym Ogrodowi Różanemu, altanie letniej, oferujemy wycieczki z przewodnikiem" - czytamy na stronie Royal Collection Trust.

"Przewidujemy, że tego lata dystans społeczny będzie nadal konieczny, a liczba odwiedzających Londyn będzie jeszcze przez jakiś czas niska ze względu na niepewność dotyczącą podróży krajowych i międzynarodowych. Koszty związane z otwarciem pałacu w sposób, jaki czyniono to do tej pory zapewne znacznie przewyższyłyby wpływy uzyskane ze sprzedaży biletów. Jednak z przyjemnością oferujemy w tym roku wyjątkowy dostęp do ogrodu Pałacu Buckingham jako alternatywę" - podsumował inicjatywę rzecznik Royal Collection Trust.

Bilet wstępu dla osoby dorosłej to koszt 60 funtów, bilet ulgowy dla seniorów i studentów to koszt 54 funtów, bilet dla dzieci od 5 do 16 roku życia kosztuje 33 funty, zaś bilet rodzinny (dwoje dorosłych i troje dzieci) to koszt 153 funtów. Dzieci poniżej piątego roku życia wchodzą za darmo.

W ogrodach Pałacu Buckingham często organizowane są przyjęcia
W ogrodach Pałacu Buckingham często organizowane są przyjęcia PA Wire East News
Królowa Elżbieta dała poddanym niezwykłą możliwość zwiedzania ogrodów
Królowa Elżbieta dała poddanym niezwykłą możliwość zwiedzania ogrodów Rex FeaturesEast News
Kate, William i ich dzieci - rodzina w komplecie na czerwonym dywanieAFP
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas