Reklama

Reklama

Polacy kochają ten kraj. Ta wiadomość z pewnością ucieszy turystów

Wspaniała wiadomość, dla wszystkich, którzy planowali w tym roku spędzić urlop w Chorwacji. Od stycznia 2023 r. kraj ten wejdzie do strefy Schengen, a to oznacza, że będziemy mogli podróżować do Chorwacji bez kontroli granicznych i konieczności okazywania dokumentów.

Chorwacja weszła do strefy Schengen, to oznacza łatwy wjazd i wyjazd dla Polaków

Od stycznia 2023 r. Chorwacja wejdzie do strefy Schengen, a to oznacza zniesienie granic dla obywateli Unii Europejskiej. Polacy, którzy wybierali się w tym roku na urlop do tego bałkańskiego kraju, już od stycznia nie będą musieli zatrzymywać się na granicy i okazywać paszportów. Granicę chorwacką będziemy przejeżdżać tak samo, jak czeską, niemiecką czy węgierską — płynnie i bez stania w kolejkach.

Zobacz również: 25 najciekawszych kierunków podróży na 2023 rok. Tam warto pojechać na wakacje

Reklama

Podróże samolotem na razie nadal z kontrolami

Turyści, którzy wylatują samolotem z Polski, mogą wybrać jako cel podróży jedno z trzech chorwackich lotnisk: w stolicy kraju — Zagrzebiu, lub w dwóch niezwykle turystycznych miastach — Dubrowniku i Splicie. Niestety podróżni, którzy dotrą tam zimą, nadal będą musieli przejść kontrolę graniczną. Pomimo wejścia Chorwacji do strefy Schengen kontrole graniczne na lotniskach mają zniknąć dopiero pod koniec marca. Zatem dopiero od kwietnia będzie można swobodnie podróżować samolotami bez konieczności przechodzenia kontroli. 

Zobacz również: Podróż jak z koszmaru. Czy mogła wydarzyć się na każdym polskim dworcu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Podróże | Chorwacja | podróże 2023 | Schengen | strefa Schengen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy