Reklama

Reklama

Ten wakacyjny kierunek cieszy się duża popularnością. Bije rekordy rezerwacji!

Tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego na Riwierze włoskiego regionu Emilia-Romania notuje się bijący rekordy boom rezerwacji. To znak, że po ponad dwóch latach pandemii Włosi i zagraniczni turyści z coraz większą ufnością i pragnieniem wypoczynku wracają nad morze.

Już zeszłoroczne lato w głównych ośrodkach wypoczynku nad Adriatykiem, zwłaszcza w Rimini, minęło pod znakiem masowego przyjazdu turystów. W tym roku przedstawiciele miejscowej branży turystycznej mówią wręcz o nienotowanym nigdy wcześniej napływie rezerwacji i z optymizmem patrzą na najbliższe miesiące. "Zainteresowanie ze strony klientów jest olbrzymie" - powiedział cytowany przez włoskie media koordynator lokalnej organizacji turystycznej Gianfranco Vitali. I dodał, że w tym roku wróci na wybrzeże także bardzo wielu Niemców.

Reklama

Najwięcej będzie jednak Włochów. Jednym z efektów pandemii jest bowiem wciąż utrzymująca się tendencja spędzania urlopu w kraju, po latach tłumnych wyjazdów na plaże w innych krajach Europy i daleko od niej. To oznacza, że zapełnią się znów kurorty na pasie wybrzeża znanym jako Riviera Romagnola. Znajdują się tam znane miejscowości wczasowe: Cervia, Milano Marittima, Rimini, Riccione, Cattolica.

Te miasta i miejscowości znane są z szerokich plaż, a także ze słynnych lokali tanecznych. To najbardziej roztańczony region Włoch.

***
Zobacz również: 

Nazywają ją "drugą Chorwacją". Kusi rajskimi plażami i niskimi cenami  

Plaża i lazurowe jezioro na Dolnym Śląsku. To niebezpieczne miejsce przyciąga tłumy 

Najgorszy termin na wakacje w 2022 roku. Nie planuj wtedy urlopu

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: wakacje 2022 | popularne wakacyjne kierunki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy