Reklama

10 sposobów na wykorzystanie starych rajstop

Obliczono, że jedna para cienkich rajstop wystarcza kobiecie średnio na 1,5 wyjścia. Potem pojawiają się oczka i zaciągnięcia, a produkt ląduje w koszu na śmieci. Okazuje się, że to błąd, bo potargane rajstopy mogą być bardzo przydatne, a tym samym zyskać drugie życie. Oto najciekawsze pomysły na ich wykorzystanie.

Po kurzu nie zostanie śladu

Rajstopy świetnie łapią kurz, dlatego warto je wykorzystać do usunięcia go z najtrudniej dostępnych miejsc. Wystarczy chwila, by przygotować magiczny czyścik: naciągnij rajstopy na długi przedmiot - na przykład linijkę lub wieszak, i przesuń nim pod lodówką czy meblami. Możesz też zwinąć je w kulkę i przymocować do czegoś długiego za pomocą gumki recepturki. To jeden z lepszych sposobów na pozbycie się kurzu z trudno dostępnych szczelin.

Tak znajdziesz każdy drobiazg

Kolczyk, śrubka, moneta lub inny drobiazg zaginął w czeluściach dywanu lub innym zakamarku twojego mieszkania? Nic straconego - w poszukiwaniach pomogą ci stare rajstopy. Wystarczy naciągnąć je na końcówkę rury od odkurzacza i przymocować tam gumką recepturką. Podczas odkurzania zadziałają one niczym filtr wyłapujący wszystkie drobiazgi. Ten sam trik możesz wykorzystać przy zbieraniu z podłogi rozsypanych drobnych przedmiotów, jak na przykład koraliki.

Reklama

Lustra, szyby i buty będą lśnić

Przy pomocy starych rajstop wypolerujesz na błysk wszystkie szklane powierzchnie. Materiał nada im blasku i nie pozostawi niechcianych nitek i kłaczków - nie ma sobie równych w usuwaniu smug i pyłków z szyb i luster. Ale to nie wszystko. Rewelacyjnie wypolerują również wypastowane buty. Wszystkie inne szmatki i ściereczki mogą się schować!

Cebula i czosnek długo pozostaną świeże

To stary, sprawdzony sposób: warzywo włóż do rajstop, zawiąż nad nim supeł, włóż kolejne, ponownie zawiąż supeł i tak na zmianę. Materiał umożliwi dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu cebula i czosnek dłużej zachowają świeżość - nawet do 8 miesięcy. Tak powstały sznur możesz powiesić w kuchni lub spiżarni, a w razie potrzeby odcinać od dołu po jednej sztuce.

Zapomnisz o mokrych butach i zaparowanych szybach w samochodzie

Ten trik przyda się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy aura sprzyja przemakaniu butów. Wystarczy odciąć stopki rajstop, wsypać do nich żwirek dla kota i zawiązać. Tak przygotowane pochłaniacze wilgoci włóż do butów i zostaw tam na noc. Rano będą suche jak pieprz! Podobny patent można wykorzystać w samochodzie - umieszczając takie woreczki ze żwirkiem wewnątrz pojazdu, zminimalizujesz uciążliwe parowanie szyb od środka.


Kamień i osad na armaturze nie mają szans

Uciążliwy osad w łazience czy kuchni to zmora każdego, kto ceni sobie czystość. Na szczęście jest na to genialny sposób. Oczywiście z użyciem starych rajstop. Wystarczy, że zamoczysz je w szklance z octem i nałożysz na kran lub owiniesz u jego nasady. Odczekaj kilka minut i przetrzyj przygotowaną w ten sposób część armatury. Po osadzie i kamieniu nie tylko nie zostanie śladu, ale całość będzie wręcz błyszczeć.

Ekspresowo usuniesz lakier z paznokci

Aby zmyć lakier z paznokci obu dłoni lub stóp, trzeba zużyć sporo płatków kosmetycznych. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy w tym celu wykorzystać odciętą z rajstop stópkę lub pończochową skarpetę. Włóż do niej dłoń lub stopę, nanieś zmywacz do paznokci na materiał nad każdym paznokciem i trzyj przez chwilę materiałem po płytce. Efekt przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania!

Gumki do włosów

Każdy, kto ich używa, wie, że lubią się gubić. Zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Możesz jednak przygotować się na taką sytuację i zrobić spory zapas gumek ze starych rajstop. Wystarczy pociąć nogawki w 2-centymetrowe paski i gotowe. Z jednej pary rajstop otrzymasz nawet kilkadziesiąt gumek, które są tak delikatne, że nie zniszczą włosów.

Ochrona delikatnych tkanin podczas prania

Delikatne tkaniny, takie jak na przykład jedwab, atłas czy satyna lubią się niszczyć podczas prania mechanicznego. Jak zatem uchronić ulubioną koszulkę do spania przed brzydkimi zaciągnięciami? Sprawdzonym sposobem jest umieszczenie jej w nogawce rajstop, którą trzeba później zawiązać na supeł. Dopiero tak opakowana odzież czy poszwa wyjdzie z prania bez szwanku.

Zbierzesz sierść w mgnieniu oka

Materiał, z którego wykonane są rajstopy, przyciąga nie tylko kurz, ale też sierść zwierząt. Wystarczy założyć na dłoń odciętą stopę rajstop i przejechać nią po miejscu, które chcemy wyczyścić. Taka rękawica działa na sierść niczym magnes i zbierze ją do ostatniego włoska.

Więcej tipów znajdziesz tutaj:INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajstopy | life hack | triki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy