Reklama

Reklama

5 najgorętszych trendów urządzania kuchni

Wiele osób żartobliwie określa początkowe miesiące pandemii jako czas, w którym wszyscy piekli chleb. Oczywiście jest to duże uogólnienie, jednak kuchnia faktycznie stała się jednym z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń. W rezultacie wiele osób zaczęło zwracać większą niż kiedykolwiek uwagę na sposób, w jakim jest ono urządzone. Czym wyróżnia się modna kuchnia w 2022 roku? Jakie trendy można śmiało nazwać najgorętszymi?

Jakie są modne kuchnie w 2022 roku?

Modna w 2022 roku kuchnia jest wnętrzem, w którym szczególny nacisk został położony na higienę i ergonomię. Sprzyja temu wykorzystanie solidnych i wytrzymałych materiałów, odpornych nie tylko na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, ale i częste czyszczenie i dezynfekowanie. Oznacza to przede wszystkim, że do łask powraca naturalny kamień, przede wszystkim granit i marmur. W modnej kuchni może znaleźć się także konglomerat i spiek kwarcowy, a także szczególnie mocne gatunki drewna — z drzew egzotycznych oraz impregnowany dąb i orzech. Z materiałów tych powstają blaty, posadzki oraz meble, które można łatwo utrzymać w czystości, mając jednocześnie pewność, że na długo zachowają doskonały wygląd.

Reklama

Modna kuchnia 2022 — postaw na kolor

Do niedawna najczęściej spotykanym kolorem ścian w kuchniach była biel. Modne kuchnie obecnie wyróżnia jednak obecność intensywnych, nasyconych kolorów. Króluje tutaj szmaragdowa zieleń, jednak alternatywą dla niej jest granat, odcienie grafitu oraz... czerń. Nie oznacza to jednak, że z pełnej kolorów modnej kuchni białe elementy całkowicie znikają. Biel stanowi doskonałą przeciwwagę dla ciemnych barw — szczególnie gdy zależy nam na bardziej stonowanym wnętrzu i nie chcemy ich łączyć z równie modnymi obecnie pastelami.

Renesans wysp

Wyspy kuchenne to rozwiązanie, które łączy w sobie nowoczesny wygląd i ergonomię. Zyskują coraz większą popularność nie tylko tam, gdzie kuchnia jest dużym pomieszczeniem. Sprawdzają się również w modnych kuchniach w bloku, otwartych na salon i stanowiących z nim jedną całość. To sprawia, że zaczęto coraz większą wagę przykładać do ich designu.

Modna kuchnia z wyspą zwraca uwagę przede wszystkim wykorzystaniem takich materiałów jak drewno i obudowy z kamienia naturalnego. Alternatywą mogą być płytki naśladujące granit lub marmur.

Ciekawym trendem są wyspy utrzymane w intensywnych, modnych kolorach. To doskonały sposób na ożywienie monochromatycznego wnętrza.

Nowoczesne technologie w modnej kuchni

Niezależnie od tego, czy wnętrze jest utrzymane w stylu nowoczesnym, czy klasycznym, w modnej kuchni królują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Szczególnie popularne stały się urządzenia, z którymi nie trzeba mieć fizycznego kontaktu, a co za tym idzie — ryzykować przenoszenia groźnych bakterii i wirusów. Są to przede wszystkim bezdotykowe baterie kuchenne i lampy, ale także sterowane zdalnie (za pomocą smartfona) piekarniki, lodówki i inne sprzęty AGD.

Kuchenne urban jungle

Rośliny doniczkowe przeżywają swój renesans. W czasie lockdownów wiele osób zaczęło tęsknić za kontaktem z przyrodą i otaczać się nią na co dzień. Również modna aranżacja kuchni może uwzględniać umieszczenie w niej roślin, które dobrze czują się w ciepłym i wilgotnym pomieszczeniu. Mogą być to gatunki pełniące wyłącznie funkcję ozdobną (w kuchni sprawdzą się m.in. zielistki, skrzydłokwiaty, a także epipremnum lub inne zwisające pnącza) lub aromatyczne zioła, które w razie potrzeby można dodawać do potraw.

Współczesna modna kuchnia jest nie tylko funkcjonalna. Zwraca też uwagę ciekawą kolorystyką. Mocne, kontrastujące barwy łączone ze sobą w bardzo kreatywny sposób to jeden z najmocniejszych trendów tego roku. Wiele osób jednak obawia się samodzielnego tworzenia takich kompozycji. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty od urządzania wnętrz. Projektowanie kuchni online z projektantem umożliwia stworzenie modnego i wygodnego wnętrza, które będzie zachwycać dopracowaniem w każdym szczególe.

materiały promocyjne partnera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy