Reklama

Reklama

Co zrobić z ręczników papierowych?

Czasami materiały do naszych pomysłów diy mieszkają razem z nami w domu. Wcale nie trzeba robić specjalnych zakupów, aby wykonać coś ciekawego do zabawy dla dzieci, czy dekorację do domu.

Myśleliście kiedyś, aby użyć ręczników papierowych do stworzenia na przykład kartki urodzinowej czy doniczki? Foxy rzuciło mi wyzwanie, abym z ich ręczników papierowych zrobiła coś ciekawego. Ja lubię eksperymentować z różnymi materiałami, więc takie wyzwanie to dla mnie świetna zabawa.

Reklama

Jak zaczęłam przygotowywać się do tego wpisu, to sama się nie spodziewałam, ile pomysłów można zrobić z ręczników papierowych. Zdecydowałam się na trzy, które wpadły mi do głowy, aby pokazać wam, jak uniwersalne może być wykorzystanie tak banalnego papieru.

Kolorowe motylki

Do tego pomysłu użyłam:

- Ręczników papierowych

- Farb akrylowych

- Kreatywnych drucików

- Samoprzylepnych oczu

- Pędzelek lub strzykawka

Przygotowałam sobie pojedyncze ręczniki Asso ultra, które mają 3 warstwy, wodę i farbę.

Do strzykawki naciągałam trochę farby i wody, a następnie farbowałam ręcznik. Świetna zabawa. Ręczniki były mokre po farbie, ale są na tyle wytrzymałe, że rozwiesiłam je na suszarce i po chwili miałam ładny kolorowy papier.

Z pojedynczego ręcznika robiłam harmonijkę, a na środku zawiązywałam kolorowy drucik tak, aby zostawić czułki motylka. Na koniec jeszcze samoprzylepne oczy.

To jest super zabawa plastyczna dla najmłodszych. Ręczniki oprócz tego, że fantastycznie się farbują, to jeszcze mają ładne wzorki, które dodają urody motylkom.


Kartka z życzeniami


Materiały do wykonania kartki:

- Tektura (np. tył bloku technicznego)

- Ręczniki papierowe

- Farby akrylowe

- Maszyna do szycia albo klej

Zostawiłam sobie dwa farbowane ręczniki po motylkach. Wyrwałam okładkę z bloku technicznego, bo jest sztywna i ma fajny szary kolor. Z ręczników wycięłam różne kształty. Ręczniki Foxy Asso są idealnie białe, więc użyłam ich jako bazę dla kolorowych elementów.

Na maszynie przyszywałam pojedyncze elementy do kartki. Robiłam to nierówno i używałam różnych ściegów, a kolorowa nitka miała zadanie odbijać się na tle kartki. Jeżeli nie masz maszyny do szycia, możesz przyszyć elementy ręcznie albo po prostu je przykleić.

To, co znajdzie się na kartce, zależy tylko i wyłącznie od waszej wyobraźni.

Ciekawa jestem, ile osób bawiących się scrapbookingiem wpadło na pomysł używania ręczników papierowych do ozdabiania swoich dzieł sztuki?

Doniczka  z papieru

Co będzie potrzebne?

- Ręczniki papierowe

- Balon

- Klej wikolowy

- Sznurek

- Lakier do paznokci

Klej wikol rozpuściłam w ciepłej wodzie. Nadmuchałam balon i ustawiłam na naczyniu, abym mogła go oklejać papierem.

Do tego pomysłu użyłam Foxy Mega, bo jest 2 razy więcej papieru na rolce, a same ręczniki są grube i chłonne. Idealne do mojego pomysłu. Pocięłam ręczniki na paski, a potem każdy zamoczyłam w miksturze z wikolu. Papier nakładałam równo na balon.

Kilka warstw ręczników i już nie widać gumy. Nasza doniczka schnie przez dobę, a jak już mamy pewność, że papier jest suchy, przecinamy balon, aby uszło z niego powietrze.

Balon pięknie odkleił się od doniczki. Nierówne krawędzie można przyciąć nożyczkami. Taką papierową formę można ozdobić. Ja zdecydowałam się na intensywne kolory lakieru do paznokci.

Na końcu ze sznurka robimy siatkę, wkładamy papierową doniczkę, a do niej kwiatka. Zamiast balonu można użyć też miski, wiaderka czy innego kształtu, aby wykonać taką papierową formę.

Chyba tym postem udowodniłam, że ręczniki papierowe służą nie tylko do sprzątania? Jak widać są rewelacyjną bazą do różnego rodzaju pomysłów diy. Dodatkowym atutem jest to, że mają wytłaczane wzorki, a nawet kolorowe szlaczki. Dzięki temu nasza idea, zostanie ładnie upiększona. Ręczniki Foxy są idealne do żywności - mają atest PZH, wszystkie nie pozostawiają włókien. Są grube i chłonne.  Nie ma więc, obawy aby dać je dzieciom do wykonywania diy. Kolejna sprawa, że ręczniki zawsze są w domu, bo przecież z nami mieszkają.

Kasia Ogórek  http://www.twojediy.pl/


 

www.twojediy.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje