Reklama

Reklama

Cyklameny - górskie piękności

Nawet zimą możemy cieszyć się kwiatami w naszym otoczeniu. Cyklameny to namiastka alpejskiej łąki i barwny akcent we wnętrzu.

Cyklameny to prawdziwie górskie piękności, lubią chłód i mają swoje kaprysy. Ponieważ kwitną od jesieni do wiosny są idealnie dla tych, którzy zimą tęsknią za pięknem łąk i ogrodów. Dzięki właściwej pielęgnacji można się nimi cieszyć przez kilka lat.

Cyklameny nie znoszą przegrzewania, ale trzeba też uważać żeby ich nie przemrozić. Podlewanie cyklamenów to sztuka i klucz do sukcesu w uprawie tych kwiatów. Ziemia powinna być ciągle wilgotna, ale woda nie może zbierać się w podstawce. Należy unikać polewania bulwy i liści. Wiosna to czas przygotowania bulwy do okresu spoczynku, który jest konieczny jeżeli chcemy żeby zakwitły ponownie. Kiedy kwiaty przekwitną należy ograniczyć podlewanie i sukcesywnie usuwać usychające liście. Doniczkę z ogołoconą bulwą należy ustawić w chłodnym i zacienionym miejscu i niezbyt obficie podlewać (co dwa, trzy tygodnie). W sierpniu cyklamenowe bulwy są gotowe by znowu wyjść na światło dzienne. Ustawione w świetle zaczynają wypuszczać listki, powracamy wtedy do bardziej obfitego podlewania. Na kwiaty przyjdzie nam czekać do jesieni.

Reklama

Podczas kwitnienia cyklamenów nie wolno przesadzać - zresztą nie ma takiej potrzeby, te górskie rośliny świetnie się czują w ciasnych doniczkach.

IG

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje