Reklama

Reklama

Czyszczenie kabiny prysznicowej. Sposoby na pozbycie się kamienia i osadu z mydła

Czyszczenie kabiny prysznicowej to dla wielu osób ciężkie zadanie. Wbrew pozorom pozbycie się kamienia i osadu z mydła nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym kabina prysznicowa będzie lśnić jak nowa. Co trzeba zrobić?

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Czyszczenie kabiny prysznicowej raczej nie należy do ulubionych czynności. Wszystko przez to, że dokładne jej wyczyszczenie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli jest pokryta grubą warstwą osadu. 

W związku z tym najlepiej po każdej kąpieli spłukać ją wodą i dokładnie wytrzeć ściereczką. W pozbyciu się resztek wody ze ścianek i płytek pomoże również gumowa ściągaczka. Dzięki temu można zapobiec nieestetycznym plamom i zaciekom, a generalne sprzątanie łazienki będzie znacznie prostsze.

Poza tym trzeba uważać podczas wyboru akcesoriów do czyszczenia kabiny prysznicowej. Ważne, by gąbki i ściereczki były pozbawione twardych i szorstkich warstw, które mogą porysować powierzchnię kabiny.

Reklama

Zobacz także: Jak wyczyścić przypaloną patelnię? Banalny trik bez szorowania

Domowe sposoby na kamień i osad z mydła

Nie od dziś wiadomo, że domowe sposoby sprawdzają się w niemal każdej sytuacji. W czyszczeniu kabiny prysznicowej również mogą okazać się niezawodne. 

Wbrew pozorom chcąc się pozbyć zanieczyszczeń z kabiny prysznicowej, nie trzeba od razu biec do sklepu po detergenty. Pomocny może okazać się ocet. Wystarczy wymieszać go w proporcjach 1:1 z wodą i nanieść na zabrudzone ścianki. Najlepiej odczekać kilka minut, a następnie wszystko dokładnie spłukać i wytrzeć ściereczką. 

Wiele osób do czyszczenia kabiny prysznicowej poleca płyn na bazie kwasku cytrynowego. Trzeba jednak pamiętać, że ma ona negatywny wpływ na marmur. W przypadku innych powierzchni sprawdzi się idealnie. Łyżkę kwasku należy dokładnie wymieszać w mniej więcej 150 ml wody i gotowe. Umycie tak przygotowanym roztworem kabiny sprawi, że znów będzie lśnić.

Zobacz także: Genialne sposoby na czyszczenie kratki z okapu

Poza tym, jeśli pojawiły się oznaki pleśni, to może sobie z tym poradzić soda oraz woda utleniona. Proszek trzeba rozprowadzić w zanieczyszczonych miejscach i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie wszystko trzeba dokładnie wyszorować, polać wodą utlenioną i zostawić do wyschnięcia. INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy