Daj swoim ubraniom dłuższe życie. Przy okazji oszczędzisz czas i energię

Każda z nas ma w swojej szafie ulubione ubrania – te, w których czujemy się pewnie i pięknie. Jeśli jednak nie dbamy o nie właściwie, szybko tracą atrakcyjny wygląd. Jest to problem nie tylko z ekonomicznego, ale i z ekologicznego punktu widzenia. Dlatego warto poznać kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przedłużyć żywotność naszych ulubionych ubrań, oszczędzając jednocześnie czas i energię.


Prezentacja partnera

Skład ubrań

Zacznijmy od samego początku - wyboru ubrań. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na skład materiałów, z których zostały wykonane. Tkaniny naturalne, takie jak bawełna, len czy jedwab, często są trwalsze i bardziej komfortowe niż syntetyki. Wybierając ubrania z naturalnych materiałów, możemy być pewne, że posłużą nam dłużej. Ubrania, w których dominują włókna syntetyczne, szybciej się naciągają, mechacą i po prostu wyglądają gorzej.

Instrukcja na metce

Zniszczenie ulubionej garderoby przez nieprawidłowo wykonane pranie bywa bolesne. By uniknąć tego typu sytuacji, lepiej dokładnie wczytać się w instrukcję na metce i przestrzegać zaleceń. Niestety niewłaściwe pranie, suszenie czy prasowanie może skrócić żywotność ubrań. Unikajmy prania w wysokich temperaturach, te niestety bardzo niekorzystnie wpływają na tkaniny, tymczasem współczesne środki do prania pozwalają osiągnąć taki sam efekt czystości i odplamiania przy niższej temperaturze 40 stopni Celsjusza. Podobnie jest z suszeniem automatycznym - to urządzenie również lepiej nastawiać na niższe temperatury.

Dobór sprzętu piorącego

Znaczenie ma nie tylko jakość ubrań oraz pranie i suszenie zgodnie z instrukcją na metce. Równie ważny jest przemyślany dobór urządzeń piorących. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w pralkach i suszarkach, a także pralko-suszarkach pomogą nam wydłużyć żywotność ubrań i cieszyć się ulubionymi sukienkami, bluzkami czy spodniami przez wiele sezonów. W dodatku pomogą oszczędzić czas i energię. Jak wybrać sprzęt, który zadba o nasze ubrania?

Szybkie pranie

W wymienione funkcje wyposażona jest pralka Hisense serii 5S. Urządzenie oferuje również szybkie programy prania dla zabieganych. Żyjemy intensywnie. Czasem wpadamy tylko na chwilę do mieszkania, przepakowujemy się i jedziemy dalej. Albo najzwyczajniej w świecie nie mamy czasu na to, by prać ubrania na bieżąco, więc w sytuacji, gdy potrzebujemy czystego i suchego ubrania za parę godzin, możemy skorzystać z jednego z krótkich programów: 15 lub 49 minut. Programy te są doskonale przygotowane na pranie 1 kg ubrań lub połowy wsadu.

Co z tego jednak, że wypierzemy ubrania, skoro i tak będą mokre? Rozwiązaniem tego problemu jest funkcja Smart Dry. Pralka Hisense komunikuje się z suszarką z tej samej serii 5S, by urządzenie zaczęło się wstępnie podgrzewać. To znacząco oszczędza nasz czas, ponieważ nie musimy się martwić o ręczne włączanie programu.

Inteligentna obsługa

Urządzenia Hisense z serii 5S można obsługiwać dzięki aplikacji ConnectLife. Wybierając rodzaj tkaniny, kolor, stopień zabrudzenia i rodzaj plamy, sama dobierze odpowiedni program (temperaturę, czas prania i ilość wody). Dzięki aplikacji można również śledzić i analizować koszty, a także przekonać się, ile pieniędzy na wodzie i prądzie udało nam się zaoszczędzić, dzięki urządzeniom wysokiej klasy energetycznej A, która pozwala na oszczędność energii o 27 proc. w porównaniu z klasą E.

Samodzielne dozowanie detergentu

Jeśli właśnie stoimy przed dylematem, jaką pralkę wybrać, warto poszukać modelu z funkcją automatycznego dozowania, który sam dobiera odpowiednią ilość detergentu lub środka zmiękczającego w zależności od wagi ubrań. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że do prania trafi dokładnie tyle środku, ile potrzebujemy do odświeżenia tkanin i usunięcia z nich plam. Pamiętajmy - zbyt duża ilość detergentu również nie wpływa korzystnie na włókna ubrań. Ciekawą opcją jest również możliwość przechowywania środka piorącego przez dłuższy czas, tak aby nie musieć troszczyć się o ponowne dodawanie detergentu. W przypadku pralki Hisense serii 5S starcza go na miesiąc, gdyżzasobnik ma pojemność 1000 ml na płyn do prania oraz 500 ml na płyn zmiękczający, co wystarczy na użycie 24 razy po jednej dawce detergentu.

Programy z parą

Wspomniany model posiada także programy z parą, które minimalizują zagniecenia, usuwają 99,9 proc. bakterii oraz odświeżają ubrania. Para o wysokiej temperaturze jest uwalniana z dolnej części bębna i przenika przez ubrania, eliminując szkodliwe bakterie, takie jak Escherichia coli i Staphylococcus aureus. Dzięki temu nasze ubrania są nie tylko czyste, ale także świeże i higieniczne. A dodatkowo nie wymagają prasowania, co również pozwala nam znacznie oszczędzić czas i energię.

Dodatkowo pralka wyposażona jest w funkcję Pure Jet, która umożliwi usunięcie zanieczyszczeń z drzwiczek i uszczelki, która dodatkowo wykonana jest ze sterylnej gumy. Dzięki higienicznej ochronie bakterie usuwane są także z bębna i szuflady na detergenty.

Inteligentne suszenie

W serii 5S znajdziemy również suszarkę oraz pralko-suszarkę. To pierwsze urządzenie posiada wbudowany czujnik, który automatycznie reguluje czas suszenia, by zaoszczędzić czas i energię oraz chronić ubrania przed uszkodzeniem przez działanie wysokiej temperatury. Jeśli mamy do wysuszenia parę rzeczy, a zależy nam na czasie, możemy użyć programu, który pozwoli wysuszyć je w zaledwie pół godziny, uzyskując takie same efekty, jak w przypadku zwykłych programów. Przydatną opcją, w którą została wyposażona ta suszarka jest jonizacja, która pozwala w zaledwie 10 minut odświeżyć ubrania, a dzięki suszeniu sterylizacyjnemu wykorzystując gorące powietrze, usunie 99,9 proc. bakterii. Suszarka z serii 5S pozwala również uniknąć zagnieceń, dzięki czemu oszczędzimy czas i energię elektryczną na prasowaniu.

Oszczędność miejsca

Ciekawym rozwiązaniem jest również pralko-suszarka należąca do serii 5S. Urządzenie, podobnie jak pralka, ma takie funkcje jak: automatyczne dozowanie detergentu, szybkie programy prania oraz parowe eliminowanie drobnoustrojów. Zachowuje także higienę bębna i uszczelek. Urządzenie ma klasę energetyczną A dla pralki oraz D dla suszarki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca - w końcu łączy w sobie pralkę i suszarkę. Suszenie rozpoczyna się automatycznie po zakończeniu prania.

Dbanie o swoje ubrania, aby przedłużyć ich żywotność, to nie tylko korzyść finansowa, ale także ekologiczna. Wybierając ubrania z trwałych materiałów i korzystając z innowacyjnych rozwiązań, możemy oszczędzać czas i energię, a jednocześnie zmniejszać negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dbajmy o nasze ulubione ubrania, jednocześnie troszcząc się o planetę.

Prezentacja partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy