Reklama

Reklama

Dom jak rajski ogród

Słońca i bujnej przyrody nigdy za dużo. Soczyste kolory tropików, motywy egzotycznych ptaków i owoców ożywiają dom. Podpowiadamy, jak zrobić z nich stylowe dekoracje, za grosik!

Tropikalna ekspozycja w szafce

Drobiazgi portretujące egzotyczną florę i faunę to wdzięczny temat hobby, bo ich bajkowe kolory i kształty pięknie dekorują pokój.

Jak uzyskać ten efekt?

Najlepiej zgromadzić je w jednym miejscu - kolekcja wyda się wtedy bogatsza. Warto przeznaczyć na ten cel szafkę witrynową, która ładnie ją wyeksponuje. Ustawione na szklanych półkach drobiazgi będą wyglądały jak zawieszone w powietrzu. Bez obaw zestawiaj najróżniejsze przedmioty, od filiżanek po sztuczne piórka i ryciny. Im więcej będzie form, tym lepiej.

Oryginalna galeria – zamiast tapety

Obrazki ptaków jak ze starego albumu pasują do tradycyjnego i nowoczesnego wnętrza. Dodają koloru i lekkości ustawionym na ich tle sprzętom.

Reklama

Jak uzyskać ten efekt?

Przygotuj ilustracje ptaków (z książki lub z internetu). W punkcie ksero zamów powiększenia - pionowe ryciny odbij w formacie A4, poziome - w formacie A3. Przyklej odbitki do ściany taśmą (od spodu), tak by powstał pas od sufitu do podłogi. Najlepiej będą wyglądały na białej ścianie, na której nie ma innych, konkurujących z nimi ozdób.

W łazience kąpiel pod palmą

Nie trzeba drogiej fototapety ani sprzętów z egzotycznego drewna, by stworzyć w łazience nastrój jak w tropikalnym bungalowie. Wystarczy naklejka i kilka kolorowych drobiazgów.

Jak uzyskać ten efekt?

Wybierz motyw palmy, np. w internetowej wyszukiwarce. Oddaj do powiększenia w punkcie ksero (taniej będzie, jeśli podzielisz palmę na części i wydrukujesz w formacie A4). Naklej za pomocą kleju części motywu na wierzchu papieru samoprzylepnego (sklepy papiernicze, ok. 20 zł/ryza). Ostrożnie zerwij z niego spodnią warstwę i przyklej palmę na froncie szafki.

W miejskiej dżungli: skrzydlaty abażur

Śniadanie w otoczeniu bajecznie kolorowych ptaszków? By tego doświadczyć, nie musisz ruszać się z domu!

Jak uzyskać ten efekt?

Możesz wykorzystać lampę z metalowym rusztowaniem. Zdejmij materiał z abażura. Pomaluj pręty na biało (lakierem do metalu, w sprayu, ok. 27 zł). Kup kilkanaście sztucznych ptaszków, najlepiej z klipsami (od 1,30 zł/szt.). Przypnij je do prętów.

Karaibski kącik wypoczynkowy

Bujna zieleń i egzotyczne kwiaty dodają charakteru neutralnym sprzętom. Zwykła kanapa i komoda nabierają kolonialnego stylu.

Jak uzyskać ten efekt?

Wybierz powłoczki do poduszek - z roślinnymi motywami, w odcieniach zieleni, turkusu i amarantu. Jako stolik kawowy wykorzystaj wiklinowy taboret. Całości dopełnią rośliny doniczkowe, np.: palma daktylowa, jukka, guzmania, kumkwat.

Iwona Milewska

Rośliny tworzą klimat

Miks zieleni i bieli: Kompozycję stanowią liście monstery i kwiaty anturium w limonkowym odcieniu (mogą być sztuczne), w białych geometrycznych wazonach.

Różowy ożywi szarość: Wystarczą dwa kwiaty w otoczeniu pojedynczych liści.

Palmowe liście jako tło: Do takiej tapety pasują wyraziste kwiaty. Sprawdzą się egzotyczna strelicja i... poczciwa lwia paszcza.


Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy