Reklama

Reklama

Jak czyścić biżuterię

Perłowa bransoleta i ulubione srebrne kolczyki straciły już blask? Pomóż im go odzyskać! Każda ma wady i zalety. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie.

Bursztyn

Najlepiej czyścić go na sucho. Jeśli jest silnie zabrudzony, zamocz go na chwilę w alkoholu, a następnie wypoleruj miękką szmatką, używając np. oliwy lub olejku.

Uwaga! Bursztyn nie może mieć długiego kontaktu z wodą, wilgocią, gdyż zmatowieje. 

Srebro

Dno szklanej miski wyłóż folią aluminiową. Wlej gorącą wodę, wsyp kilka łyżek soli i włóż do roztworu biżuterię. Zostaw na kilka godzin. Po wyjęciu umyj i wypoleruj.

Uwaga! Czyszczenie misternej srebrnej biżuterii pastą do zębów jest nieskuteczne! 

Perły

Zabrudzone umyjesz letnim roztworem wody i mydła. Odzyskają też piękny wygląd, gdy włożysz je na noc do surowego mleka. Rano umyj i wytrzyj.

Reklama

Uwaga! Prawdziwym perłom szkodzi kontakt z kosmetykami do ciała, perfumami, lakierem do włosów. Dlatego po każdym noszeniu czyść je ściereczką.

Złoto

Odzyska blask, jeśli przetrzesz je plasterkiem cebuli lub zamoczysz na chwilę w jej soku. Biżuterię następnie opłucz i wypoleruj.

Wyczyścisz ją także zwykłym proszkiem do pieczenia. Wypoleruj ściereczką z irchy. Uwaga! O złoto trzeba systematycznie dbać i nie dopuścić do tego, by całkiem zmatowiało.szkodzić.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | bursztyn | srebro | dno | czyszczenie biżuterii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy