Reklama

Jak pozbyć się sierści z ubrań?

Każdy, kto posiada w domu czworonogi wie, że ich sierść gromadzi się na różnych powierzchniach, a tym bardziej na ubraniach. Oczywiście, można poradzić sobie z nimi akcesoriami dostępnymi w sklepach, jednak nie zawsze mamy je pod ręką! Dlatego warto sięgnąć po kilka sposobów, aby pozbyć się sierści z ubrań na dobre. Garść inspiracji przedstawiamy poniżej!

Pamiętaj o praniu!

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się sierści z ubrań jest ich częste pranie. Włosie psa i kota dostaje się na tkaniny dzięki temu, że się elektryzują. Rozwiązaniem problemu może być pranie ubrań z dodatkiem płynu antystatycznego. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do detergentów, można zastąpić go octem spirytusowym. Wbrew pozorom ubrania nie przesiąkają jego zapachem, za to jego użycie to podwójna korzyść, bowiem jego użycie nie tylko pozbywa się sierści z ubrań, ale także pielęgnuje pralkę!

Gumowa rękawica

A co zrobić w przypadku, gdy jesteśmy wyszykowani do wyjścia i nagle okazuje się, że ubranie jest pokryte sierścią? Nie trzeba załamywać rąk i sięgnąć po gumową rękawicę kuchenną. Aby czyszczenie odzieży było wymierne, warto ją zwilżyć odrobiną wody. Przeciągając nią po ubraniu zauważycie, jak szybko pozbyliście się sierści z ubrań!

Reklama

Ściągaczka do wody

Jeśli zauważyliśmy, że podczas składania ubrań, są pokryte sierścią, można spróbować innego patentu. On jest szczególnie przydatny do tych elementów garderoby, które są wykonane z grubego materiału. Wystarczy sięgnąć po gumową ściągaczkę do szyb (oczywiście czysta). Wystarczy zdecydowanym ruchem przejeżdżać gumową częścią przedmiotu, by sprawnie pozbyć się sierści.

Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama