Reklama

Jak pozbyć się z domu zapachu papierosów?

Palenie papierosów to jeden z najpopularniejszych i najbardziej szkodliwych nałogów, który niszczy nie tylko nasze zdrowie, ale i przestrzeń, w której palimy. Chodzi głównie o nasze mieszkania, które zamiast zachęcać przyjemnym zapachem, odstraszają tytoniowym smrodem. Palaczowi zazwyczaj on nie przeszkadza, ale osoba, która przyjdzie do jego mieszkania z zewnątrz, może poczuć się niekomfortowo. Pozbycie się zapachu papierosów z pomieszczeń nie jest proste, ale pomóc mogą sprawdzone sposoby.

Odświeżacz z sody oczyszczonej i octu

Skutecznym, naturalnym i tanim preparatem eliminującym przykre zapachy z pomieszczeń jest mieszanka z octu i sody oczyszczonej. Dwie łyżeczki sody mieszamy z łyżką octu i stawiamy naczynie z papką w miejscu, w którym nieprzyjemnie pachnie. Soda i ocet szybko wchłoną zapachy.

Ziarna kawy

Właściwości pochłaniające przykre zapachy ma również kawa. Jak się o tym przekonać? Wystarczy rozłożyć ziarna kawy w różnych miejscach w mieszkaniu lub w domu. Nie tylko wchłoną nieprzyjemne zapachy, ale i pozostawią przyjemną, kawową woń.

Świeczki antynikotynowe

Reklama

W sklepach przemysłowych dostaniemy dzisiaj różnego rodzaju środki oczyszczające powietrze. Znajdziemy tam również świeczki antynikotynowe, które pochłaniają z powietrza zapach dymu papierosowego. Wystarczy je tylko zapalić.

Cytrusy

W mieszkaniu, w którym regularnie pali się papierosy, powinny znajdować się cytrusy. Te owoce świetnie pochłaniają nieprzyjemne zapachy i odświeżają powietrze. Można powbijać do nich goździki, by efekt był trwalszy.

Lawenda

Również lawenda wykazuje zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. W mieszkaniu możemy rozmieścić saszetki ze świeżą lub suszoną lawendą lub włożyć kwiaty do wazonu. Już po kilku minutach poczujemy przyjemny zapach.

Farba lateksowa na ściany

By dym papierosowy było łatwiej zmyć ze ścian, warto pomalować je farbą lateksową. Pozwala ona zmyć ze ścian różnego rodzaju zabrudzenia.

Jak pozbyć się dymu papierosowego z tkanin?

Jeśli tkaniny lub ubrania przesiąknęły dymem z papierosów, najlepiej dodać do prania łyżkę kwasku cytrynowego. Wcześniej można skropić je sokiem z cytryny. Będą pięknie pachnieć.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy