Reklama

Reklama

Jak prać firanki, by były śnieżnobiałe? Proste triki!

Czyste, pachnące świeżością firanki mogą być ozdobą każdego wnętrza, pod warunkiem jednak, że są białe i nie żółkną. Utrzymanie idealnej bieli firan nie jest jednak łatwe i często wymaga użycia wybielacza. Na szczęście, istnieją równie skuteczne, naturalne sposoby na ich wybielenie.

Czyste, białe firanki pełnią we wnętrzu ważną rolę - dodają przytulności i rozświetlają je, a nawet wpływają na jego akustykę, zmniejszając niosący się pogłos. Mogą także ukryć nieestetyczne elementy wystroju, takie jak np. stary kaloryfer czy rury. 

By firanki spełniały swoją rolę i wyglądały efektownie, muszą być naprawdę śnieżnobiałe - wtedy są prawdziwą ozdobą domu. Niestety, z biegiem czasu materiał zazwyczaj żółknie, a jeśli dodatkowo w domu mieszkają palacze, to firanki w krótkim czasie mogą stracić swój perfekcyjny wygląd. Na szczęście, istnieją naturalne sposoby na to, by przywrócić im śnieżnobiały kolor.

Reklama

Zobacz również: Jak namaczać firanki przed praniem?

Jak prać firanki, żeby były białe? Trik z octem to hit!

By przywrócić firanom perfekcyjny wygląd, możemy zastosować jedną ze skutecznych, naturalnych metod: 

  • rozpuść siedem łyżek soli kuchennej w pięciu litrach wody. Mocz firany przez kilkanaście minut, a potem pierz jak zawsze
  • wsyp torebkę proszku do pieczenia do podajnika pralki lub do miski z wodą i środkiem piorącym. Namaczaj firanki przez kilkanaście minut i pierz jak zawsze
  • wlej pół szklanki octu do roztworu proszku i wody. Mocz firany przez kilkanaście minut i pierz jak zawsze. 

Do wybielania firanek można wykorzystać także sodę oczyszczoną lub sok z cytryny. 

Wszystkie te sposoby są  naprawdę skuteczne i co ważne, w pełni naturalne - nie zanieczyszczają środowiska, są tanie i ekologiczne. 

Zobacz również: 

Jak prać firanki, by nie były pogniecione? Prosty trik, który działa! 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy