Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie?

Wciąż nie istnieje dożywotnia bateria o nieograniczonej długości działania. Długie korzystanie z komputera powoduje rozładowywanie baterii, a nieodpowiednie jej używanie skraca jej żywotność. Właściwe obchodzenie się z komputerem pozwoli znacznie wydłużyć życie baterii. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Laptop wymaga odpowiedniego użytkowania
Laptop wymaga odpowiedniego użytkowania123RF/PICSEL

Nie rozładowuj baterii do końca

Z baterią laptopa trzeba rozchodzić się roztropnie
Z baterią laptopa trzeba rozchodzić się roztropnie123RF/PICSEL

Baterie na ogół źle znoszą całkowite rozładowanie. Najlepiej baterię podpiąć do ładowania w momencie, gdy poziom jej naładowania spada do 10%. Pełne rozładowanie baterii może ją uszkodzić, a także istnieje ryzyko nagłego wyłączenia komputera i utraty danych.

Komputery nie lubią ciepła

Laptopy wymagają szczególnej troski
Laptopy wymagają szczególnej troski123RF/PICSEL

Komputery ciężko pracują w upale, co ma wpływ również na baterię. Praca na komputerze w łóżku lub na poduszce doprowadza do jego nadmiernego ogrzania. Zbyt wysoka temperatura wewnątrz komputera powoduje włączenie się zabezpieczenia, które wyłącza komputer. Ta sama zasada dotyczy również zakurzonego wentylatora, który co jakiś czas trzeba oczyścić z kurzu i pyłu.

Wyjmij baterię

Warto regularnie wyjmować baterie
Warto regularnie wyjmować baterie123RF/PICSEL

Jeśli pracujesz, przemieszczając się, to zrozumiałe, że komputer musi być zasilany z baterii. Kiedy pracujesz z domu, bateria jest ci zbędna. Komputer będzie działał po wyjęciu z niego baterii i podłączeniu do sieci elektrycznej. Dzięki temu zabiegowi przedłużysz życie baterii.

Wyłącz nieużywane programy

Wysoka jasność ekranu, włączony bluetooth, a także wiele nieużywanych programów - to je należy obwiniać o szybkie rozładowywanie się baterii. Obciążają sprzęt i szybko drenują baterię. Wyłącz niepotrzebne programy i funkcje, a szybko zauważysz różnicę w pracy komputera.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas