Reklama

Reklama

Jak się pozbyć zapachu dymu papierosowego? Jest na to sposób!

Nad tym, jak pozbyć się zapachu papierosów z domu zapewne zastanawiało się wiele osób. Problem jest szczególnie trudny do rozwiązania, jeśli nasi współlokatorzy chętnie wybierają palenie przy otwartym oknie, a nie na zewnątrz. Jest kilka sposobów, dzięki którym można pozbyć się tego zapachu.

Jak się pozbyć zapachu dymu papierosowego?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na wyeliminowanie zapachu dymu papierosowego jest rzucenie nałogu. Jeśli jednak osoby, z którymi mieszkamy, nie mają takiego zamiaru, to warto wypróbować inne metody. 

Palenie w mieszkaniu sprawi, że dym będzie czuć w każdym pomieszczeniu, a do tego przesiąkną nim ubrania, meble i firanki. Dlatego też istotne jest wietrzenie i regularne zmienianie pościeli.

Pierwszy ze sposobów wiąże się z użyciem kawy. Powinna poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem. Wystarczy tylko wsypać zmieloną kawę do miski lub słoika i postawić w pomieszczeniu. 

Reklama

Pochłaniaczem zapachu jest również soda oczyszczona, więc jeśli nie przepadamy za zapachem kawy, to śmiało można wybrać tę alternatywę. Ponadto chcąc zamaskować dym papierosowy, można sięgnąć po zapachowe świece lub elektroniczne odświeżacze.

Oprócz tego rozwiązaniem może okazać się ceramiczna kula zapachowa. Nie tylko poradzi sobie z dymem papierosowym, ale także będzie stanowić element dekoracyjny. Wystarczy wlać do niej ulubiony olejek eteryczny, a po chwili zacznie się z niej wydobywać aromat, który pomoże w walce z nieprzyjemnym zapachem. 

Czytaj więcej:

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Kwiaty doniczkowe, które kwitną cały rok. Ozdoba domu!

Najbrudniejsze, czyli siedliska salmonelli, gronkowca i innych bakterii w naszych domach

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje