Jak usunąć przykry zapach z lodówki?

Od czasu do czasu w lodówce pojawia się nieprzyjemny zapach, który przeważnie związany jest z przechowywaniem nieświeżego jedzenia. Im dłużej się utrzymuje, tym gorzej dla innych produktów, ponieważ przesiąkają nieprzyjemną wonią. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów, dzięki którym skutecznie można się go pozbyć. Jak usunąć przykry zapach z lodówki? Przekonajmy się.

Brzydki zapach w lodówce
Brzydki zapach w lodówce ©123RF/PICSEL

Przyczyna

Mycie lodówki
©123RF/PICSEL

W pierwszej kolejności należy znaleźć przyczynę nieprzyjemnego zapachu. Sprawdź dokładnie wszystkie znajdujące się w lodówce produkty – jeśli mają oznaki zepsucia, od razu je wyrzuć. Powąchaj zawartość otwartych puszek, a także przekrojonych owoców i warzyw, które mogą już przesiąknąć charakterystyczną wonią. Możesz także wyciągnąć jedzenie z urządzenia i sprawdzić, czy w jej tylnej części albo w zakamarkach nie pojawiła się pleśń.

Mycie lodówki

Żwirek dla kota
©123RF/PICSEL

Dokładnie umycie lodówki przeważnie pomaga usunąć przykry zapach. Nie musisz korzystać z drogich środków: wystarczy sięgnąć po letnią wodę z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń albo soku z cytryny. Należy również pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu półek oraz zakamarków. W nowszych urządzeniach we wnętrzu znajduje się otwór odpływowy, w którym często zbierają się resztki pokarmu i powstaje pleśń. Przed włożeniem jedzenia do lodówki należy wnętrze dokładnie wytrzeć do sucha.

Pochłaniacze zapachu

Mielona kawa
©123RF/PICSEL

W sklepach można kupić specjalne pochłaniacze, które szybko neutralizują nieprzyjemny zapach. Warto też również sięgnąć po naturalne środki – są bezpieczne dla znajdującej się w lodówce żywności, a także bardzo skuteczne. Po co można sięgnąć? Można umieścić w urządzeniu odrobinę mielonej kawy albo kilka plasterków cytryny. Dobrze sprawdza się również połówka jabłka lub odrobina sody oczyszczonej. Najlepiej, aby naturalne pochłaniacze wymieniane były codziennie. Poza tym można sięgnąć po nietypowe środki, takie jak żwirek dla kota (nie powinien być zapachowy) albo owiniętą w gazetę grudkę brykietu drzewnego.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas