Reklama

Jak w naturalny sposób wybielić zęby za pomocą octu jabłkowego?

Niewiele osób wie, jak bardzo szkodliwe są produkty do wybielania zębów. I choć efekt bywa olśniewający, skutki uboczne w postaci nadwrażliwości i uszkodzonego szkliwa nie zawsze są tego warte. Na szczęście istnieją też produkty naturalne, dzięki którym w mniej szkodliwy sposób zadbamy o biel naszych zębów. Jednym z takich produktów jest ocet jabłkowy. Zobacz, jak za jego pomocą bezpiecznie wybielić zęby.

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1/2 łyżeczki octu jabłkowego
  • 1 szklanka wody

Jak wiadomo ocet jabłkowy jest potężnym środkiem czyszczącym. Jest bardzo użyteczny w usuwaniu plam, ale działa również na osad i przebarwienia na zębach. Co więcej, pomaga w leczeniu chorób dziąseł, spowodowanych przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej.

Aby wybielić zęby należy ocet jabłkowy rozcieńczyć wodą. Odpowiedni stosunek to ½ łyżeczki octu jabłkowego na 1 szklankę wody. Wymieszaj składniki i przelej do szklanej butelki lub słoiczka.

Rankiem, gdy wstaniesz wypłucz usta roztworem octu i wody. Następnie wymyj zęby jak zawsze pastą do zębów. Pamiętaj, by robić to regularnie, jeżeli chcesz usunąć przebarwienia i widocznie rozjaśnić zęby.

Reklama

Przed każdym użyciem należy mieszaninę wstrząsnąć. Pamiętaj by ocet rozcieńczyć, ponieważ ma on odczyn kwaśny i w zbyt dużym stężeniu może uszkodzić szkliwo zębów.

Roztwór octu stosuj 1 raz dziennie, a nie przy każdym kolejnym szczotkowaniu!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wybielanie zębów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy