Reklama

Jak wykorzystać chusteczki dla dzieci do sprzątania domu?

Chusteczki dla dzieci nie są produktem używanym wyłącznie według wskazania. Tak naprawdę, w każdym domu mogą znaleźć szerokie zastosowanie. Są wielofunkcyjne i zaskoczy cię do czego można ich użyć. Właśnie dlatego stworzyliśmy listę najbardziej nietypowych zastosowań chusteczek nawilżanych dla dzieci. Zaskoczy cię jak wiele możesz dzięki nim zrobić. Czy znasz te triki wykorzystywane do sprzątania z użyciem chusteczek dla dzieci?

Wytrzyj rośliny

Jeżeli chcesz w szybki i prosty sposób oczyścić rośliny z kurzu i nadać im blask przetrzyj je nawilżaną chusteczką dla dzieci. Liście będą czyste i lśniące.

Twoja roślinka będzie ci wdzięczna i odpłaci się pięknym wyglądem. Przecieraj rośliny z pyłów przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeżeli chcesz zrobić ozdobny bukiet na stół, którego użyjesz jako dekorację na przyjęciu, również możesz przetrzeć liście chusteczkami dla dzieci, a będą piękne i błyszczące jak z kwiaciarni.

Usuń kurze

Skoro chusteczki można wykorzystać do usuwania kurzu z roślin, to dlaczego nie wykorzystać ich do czyszczenia mebli? Poradzą sobie nie tylko z kurzem, ale również z tłustymi plamami, czy innymi zabrudzeniami.

Reklama

Meble po chusteczkach będą błyszczące jak świeżo po lakierowaniu. Dzięki nawilżanym chusteczkom możesz również usunąć kurz z trudno dostępnych miejsc. Załóż chusteczkę na mopa lub inne narzędzie, zabezpiecz, aby nie spadła (na przykład taśmą klejącą) i do dzieła.

Usuniesz tak kurz zalegający za szafkami, pomiędzy meblami, czy pod nimi. Ponadto nie będzie latał po całym domu, osadzając się w innym miejscu, tylko pozostanie na ściereczce z chusteczki.

Szybkie sprzątanie

Jeżeli masz niezapowiedzianą wizytę gości, nie zdążyłaś posprzątać domu to niczym się nie przejmuj. Weź kilka chusteczek nawilżanych dla dzieci, przetrzyj nią blaty w kuchni, meble, a nawet wyczyść płytki i umywalkę w łazience.

Pozostawią piękny blask, a twoi goście zachwyca się czystością w twoim domu. Pamiętaj jednak, że ten blask szybko mija (po około 1 godzinie). Najważniejsze jednaj jest pierwsze wrażenie. Jeżeli ktoś już od progu zobaczy lśniące meble, to po godzinie jego zdanie nie ulegnie zmianie.

Wyczyść kanapę

Kanapa czy to skórzana, welurowa czy z innego materiału jest akumulatorem kurzu. Zbiera się na niej spora warstwa, którą trudno usunąć. Odkurzając kanapę raz w tygodniu, nie jesteśmy w stanie pozbyć się całości pyłu.

Dlatego użyj chusteczek dziecięcych do wyczyszczenia sofy. Weź kilka sztuk i przecieraj nimi całą powierzchnię. Zobaczysz ile ukrytego brudu nagromadziło się w trakcie użytkowania mebla.

Czyszczenie każdej powierzchni

Chusteczki dziecięce są naprawdę niezastąpione w sprzątaniu domu. Potrafią usunąć niemal każdą plamę. Od rysowania po ścianach, przez plamy na bawełnianych ubraniach, aż po czyszczenie dywanu.

Poradzą sobie nawet z czyszczeniem skóry. Zamiast kupować oddzielne środki chemiczne do wszystkich tych czynności, użyj jednego, sprawdzonego i skutecznego.

Wyczyść przełączniki do światła

Przełączniki do światła są dotykane kilkanaście razy dziennie, przez co dosyć szybko zbierają brud i mogą pojawić się na nich przebarwienia. Najłatwiej wyczyścisz je za pomocą nawilżanych chusteczek dziecięcych.

Przetrzyj delikatnie włączniki i pozostaw do wyschnięcia. Będą wyglądały jak nowe. Plus dodatkowo pozbędziesz się zarazków z powierzchni przełącznika.

Wyczyść lodówkę i inne sprzęty kuchenne

Małe szczelinki w lodówce i innych sprzętów używanych w kuchni są prawdziwym siedliskiem bakterii. Przecierając je wilgotną szmatką nie jesteśmy w stanie odpowiednio wyczyścić całej powierzchni.

Pleśni i brudu pozbędziesz się używając nawilżanych chusteczek dla dzieci. Przetrzyj nimi problematyczny fragment. Użyj małego nożyka, aby dostać się wgłąb szczelin. Obudowa pozostanie czysta, bakterie znikną a sprzęty kuchenne będą jak nowe.

Wyczyść buty

Jeżeli w drodze do pracy, na spotkanie czy do szkoły wpadłeś w błoto, twoje buty nie wyglądają najlepiej. Jeżeli nie masz czasu na tradycyjne mycie, możesz użyć chusteczek nawilżanych. Przetrzyj nimi buty, a po zabrudzeniu nie będzie śladu. Poradzą sobie nawet z zaschniętym błotem.

Pamiętaj jednak, ze chusteczki nie nadają się do czyszczenia butów z materiału, czy zamszowych. Możesz w nich jedynie spowodować roztarcie plamy. Z kolei buty skórzane, nie tylko będą czyste, ale również zyskają blask, jakby były nie tylko wymyte, ale również wypastowane.

Wymyj zabawki

Zabawki dziecięce muszą być regularnie czyszczone. Nie chcesz przecież aby twój maluch brał do buzi brudne zabawki. Zamiast bawić się w tradycyjne mycie i suszenie zabawek, weź chusteczki nawilżane i przetrzyj wszystkie zabawki.

Ten sposób szczególnie sprawdzi się w przypadku zabawek, które nie mogą zostać zamoczone. Dzięki chusteczkom możesz nawet usunąć kurz z maskotek. A wszystko w szybki i łatwy sposób.

Wyczyść rolety

Chusteczki dla dzieci świetnie sprawdzą się w przypadku czyszczenia wszystkich trudno dostępnych miejsc. Rolety, kaloryfery czy krzesła ogrodowe, nie będą więcej siedliskiem brudu, bakterii i kurzu. Wyczyścisz je dokładnie i bez zbędnego stresu. Możesz ich również użyć do mycia okien.

Pomogą dostać się w każdy zakamarek ramy okiennej i wyczyścić go z kurzu i brudu. Wszystkie trudno dostępne miejsca będą wreszcie czyste. Chusteczki sprawdzą się dosłownie w każdej sytuacji, gdzie nie możesz poradzić sobie innymi metodami.

Pozbądź się tłuszczu

Przed włożeniem tłustych naczyń do zmywarki, przetrzyj je chusteczkami dziecięcymi. Genialnie wchłaniają tłuszcz, dzięki czemu naczynia będą czystsze, tłuszcz nie osiądzie na filtrze i dzięki temu zmywarka posłuży ci znacznie dłużej bez awarii.

Pozbądź się śladów po makijażu z ubrań

Jeżeli tuż przed wyjściem zauważysz, że na twojej bluzce został ślad po podkładzie lub wykonując makijaż ubrudziłaś spodnie cieniem czy tuszem do rzęs, a nie masz czasu się przebrać, wykorzystaj chusteczki dla dzieci.

Zetrzyj plamę zanim wsiąknie w tkaninę i pozostaw do wyschnięcia. Najlepiej mieć zawsze ze sobą małe opakowanie chusteczek na awaryjne sytuacje. Pomogą ci pozbyć się wielu plam, gdy akurat nie możesz się przebrać.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy