Reklama

Reklama

Jak zorganizować wesele niewielkim kosztem?

Wiele par młodych stresuje się wydatkami, których wymaga organizacja ślubu i wesela. Jeśli jednak podejdziecie do tego z głową, planując w odpowiedni sposób i... wrzucając na luz, możecie sporo zaoszczędzić. O podpowiedzi, jak do tego podejść, poprosiliśmy naszą ekspertkę – Karolinę Dokić-Pietuszko z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

Odpowiednie miejsce i catering

Reklama

Jeżeli planujecie ślub wiosenną lub letnią porą, śmiało możecie zrezygnować z drogich restauracji i wynająć "plener", na przykład nad rzeką bądź w ogrodzie, może to być nietypowe wnętrze starej chaty, a nawet działka. W tym wypadku możecie wynająć catering, nie musicie przejmować się zastawą i obsługą kelnerską, gdyż firmy przywożące jedzenie zapewniają także serwis.

Sala weselna... z odzysku!

Jeżeli boicie się, że pogoda nie dopisze i nie chcecie z tego powodu zdecydować się na otwartą przestrzeń dla waszego wesela, dobrym pomysłem na zaoszczędzenie jest odkupienie terminu sali od kogoś, kto z niego zrezygnował. Można zaoszczędzić naprawdę sporą sumę, jednakże wiąże się to z dopasowaniem uroczystości w kościele bądź Urzędzie Stanu Cywilnego. 

Tort, ciasta i alkohol

Bez tych rzeczy wesele nie mogłoby się odbyć. Zarówno tort, pieczenie ciast jak i alkohol pochłaniają jednak sporą część pieniędzy. Pamiętajcie, że alkohol można kupić w hurtowni, podobnie jak napoje. Tort nie musi być modny, ma być przede wszystkim smaczny. Można zamówić go u kogoś, kto zajmuje się tym amatorsko, zamiast zamawiać w cukierni. O upieczenie ciast można poprosić mamy, ciocie, siostry i przyjaciółki. W kobietach siła!


Dowiedz się więcej na temat: wesele | śluby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje