Reklama

Reklama

Kokardka z przodu damskich majtek. Do czego służy?

Ty też nie wiesz, po co tak właściwie z przodu damskich majtek najczęściej przyszyta jest niewielka kokardka? Okazuje się, że dawniej pełniła ona bardzo ważną funkcję, a dziś? Oto, do czego tak naprawdę służy!

Po co projektanci umieszczają kokardkę z przodu damskich majtek?

Większość kobiet kupując bieliznę, patrzy m.in. na jej walory estetyczne. 

Przebierając wśród stringów, fig i bokserek, patrzymy na kolor i materiał, z którego zostały one wykonane. Często nie przywiązujemy jednak większej uwagi do charakterystycznej niewielkiej kokardki, która jest przyszyta z przodu większości damskich majtek. 

Niektórzy uważają, że to po prostu element dekoracyjny i mają rację, bo dziś ten dodatek ma spełniać przede wszystkim taką funkcję. Dobrze jest natomiast wiedzieć, że nie zawsze tak było. 

Do czego kiedyś służyła kokardka z przodu damskich majtek?

Jak możemy się dowiedzieć z jednego z artykułów "The Sun", wstążka w damskiej bieliźnie miała kiedyś niezwykle ważne zastosowanie. 

Reklama

Ponoć ten element z przodu majtek to pamiątka po czasach, kiedy bielizna nie była jeszcze elastyczna. Podtrzymywano ją więc właśnie przy pomocy przewleczonej wstążeczki, którą zawiązywano z przodu. Dzięki temu bielizna nie zsuwała się z kobiecego ciała.

Wiedzieliście, że wstążka z przodu majtek pełniła kiedyś taką funkcję?

Czytaj również:

Co się dzieje z organizmem, gdy dodajesz cynamon? 

Agnieszka Maciąg przed laty zrezygnowała z kariery. Co robi dziś? 

Szmaragdowe paznokcie to teraz hit. Odważysz się je zrobić? 

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje