Reklama

Reklama

Magiczna pasta. Wysmaruj kubek i odczekaj. Tak pozbędziesz się osadu

Osad po herbacie wbrew pozorom może się okazać prawdziwym utrapienie. Ciemne plamy są dość trudne do usunięcia i nie wyglądają estetycznie. Z czasem kubki i filiżanki przestają lśnić i błyszczeć, a od wewnętrznej strony pojawią się nalot. Zdarza się, że z ciemnymi plamami po herbacie nie jest w stanie poradzić sobie zarówno płyn do naczyń, jak i zmywarka. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą domowe sposoby.

Osad na kubkach i filiżankach to zmora wielu osób. Zdarza się, że usunięcie go nie jest łatwym zadaniem i nie pomagają nawet chemiczne środki. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można się pozbyć tego uporczywego problemu.

Babcine sposoby na osad po herbacie

Nie da się ukryć, że w pozbywaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń, dość często pomocne są domowe sposoby, których działanie opiera się na produktach, znajdujących się niemal w każdej kuchni.  W przypadku usuwania osadu z kubków i filiżanek również warto skorzystać z tych porad. Dzięki nim znów będą wyglądać jak nowe.

Reklama

Cytryna jest doceniana za wiele właściwości. Nie tylko prozdrowotnych, ale także tych wspierających wszelkie domowe prace. Owoc ten świetnie sobie radzi z nalotem po herbacie. Do brudnego kubka wystarczy wcisnąć sok z połowy cytryny, dolać wody do pełna i odstawić wszystko na godzinę. Osad zacznie się robić coraz jaśniejszy, a po upływie 60 minut wystarczy umyć kubek gąbką i gotowe.

Czytaj także: Warto dodać do kawy. Rozprawią się z oponką i boczkami

Jak pozbyć się osadu z po herbacie - pomocna soda i proszek do pieczenia

W pozbywaniu się osadu po herbacie pomocna jest również soda oczyszczona. Łyżkę tego białego proszku należy wymieszać z dwoma łyżkami ciepłej wody. W ten sposób powstanie pasta. Trzeba ją rozprowadzić w miejscach, w których pojawił się osad. Po upływie kilku minut kubek należy dokładnie umyć i następnie opłukać ciepłą wodą.

Innym sposobem jest wymieszanie łyżeczki sody oczyszczonej z sokiem z połówki cytryny. Powstała pasta również szybko i skutecznie pozbywa się zabrudzeń.

Poza tym w usuwaniu nieestetycznego osadu sprawdzi się również proszek do pieczenia. Wystarczy wysypać go na wilgotną gąbkę i szorować nią wnętrze kubka. Równie skuteczna będzie także sól. Dodatkowo wiele osób poleca użycie pasty do zębów. 

Sprawdź: Triki na żonkile w wazonie. Jak przedłużyć ich świeżość?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: osad na kubkach | usuwanie osadu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama