Reklama

Reklama

Meble na miarę – czy i kiedy warto?

Meble na miarę to wygoda, estetyka i indywidualny styl w jednym. Poszukujesz rozwiązania, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także idealnie spójne z Twoją koncepcją aranżacji mieszkania? Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto uwzględnić takie rozwiązania, zamiast wybierać gotowe produkty z katalogu.

Wystrój mieszkania powinien odpowiadać gustom i potrzebom domowników, a także maksymalnie wykorzystywać możliwości danej przestrzeni. Standardowe kolekcje dostępne w popularnych salonach meblowych nie zawsze sprawdzają się przy nietypowych wymaganiach. Są nimi elementy konstrukcyjne takie jak zaokrąglone ściany, słupy, niewielkie rozmiary pomieszczeń czy estetyczne upodobania.

Warto pamiętać, że nie ma nieustawnych mieszkań - są tylko niedopasowane meble. Meble na miarę przemienią każdą przestrzeń w przytulny i funkcjonalny dom.

Reklama

Przestrzeń dobrze wykorzystana

Według raportów z rynku nieruchomości, w Polsce najlepiej sprzedają się mieszkania poniżej 50 metrów kwadratowych. To najczęściej dwa pokoje z kuchnią, w których mieszkają młode pary, którym po paru latach rodzina powiększa się o dziecko. Funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie takiej przestrzeni na każdym etapie życia jest bardzo istotne.

Dzięki meblom na miarę, wykorzystanie przestrzeni w maksymalnym stopniu jest o wiele prostsze, niż w przypadku tradycyjnych kompletów mebli. Zabudowane, pojemne szafy to nieoceniona pomoc w przechowywaniu ubrań, sprzętów sportowych, a także wielkogabarytowych przedmiotów, jak walizki czy pudełka z pamiątkami. Można je umieścić we wnękach i przy ścianach działowych, przy których tradycyjne szafy nie mogłyby się zmieścić.

W sypialni szafy na wymiar świetnie sprawdzają się w roli garderoby. Ich przesuwne drzwi mogą być pokryte lustrami, dzięki czemu optycznie powiększą przestrzeń i staną się wyjątkowym elementem aranżacji. W pokojach dziennych wyjątkowo dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się dopasowane do potrzeb rodziny i wymiarów pomieszczenia szafki multimedialne. Dzięki nim możliwe jest ukrycie nieestetycznych kabli i takie rozmieszczenie telewizora i towarzyszących mu akcesoriów, aby stanowiły element wystroju pokoju, przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Nie tylko dla skromnych metraży

Być może właściciele dużych mieszkań i domów nie odczuwają potrzeby pełnego zagospodarowania każdego metra, ale nie oznacza to, że meble na miarę nie sprawdzają się w takich pomieszczeniach. Warto pamiętać, że meble wykonywane na zamówienie gwarantują indywidualność i pozwalają na korzystanie z bogatej palety barw i materiałów. Dzięki meblom na miarę, duże przestrzenie zyskują spójność stylistyczną, którą trudno uzyskać wybierając jedynie spośród zamkniętych kolekcji meblowych. Dodatkowo, duże przestrzenie bywają niekiedy wyzwaniem aranżacyjnym ze względu na swoje nietypowe rozmiary. Standardowe meble mogą nie w pełni podkreślać walory pokojów i być dla nich zwyczajnie zbyt małe.

Ergonomia przede wszystkim

Meble na miarę to jednak nie tylko estetyczne dopasowanie do przestrzeni, ale też dbałość o wygodę. Każdy, kto miał okazję gotować w funkcjonalnie zaprojektowanej kuchni wie, jak wiele radości potrafi dać przemyślane rozmieszczenie szuflad, półek, koszy i szafek. Taki efekt, podobnie jak w przypadku garderoby, można uzyskać jedynie korzystając z możliwości zaprojektowania mebli od podstaw.

Meble na wymiar w każdym pomieszczeniu

Bez wątpienia meble na wymiar to doskonały sposób na aranżację całego mieszkania. Jeśli jednak chcemy zacząć od pojedynczego pomieszczenia, warto w pierwszej kolejności zdecydować się na pełne wykorzystanie możliwości naszej kuchni. W tym celu można skorzystać z porad profesjonalnych projektantów, którzy po zapoznaniu się z metrażem i elementami konstrukcyjnymi zaproponują najbardziej funkcjonalne rozwiązania.

Warto mieć na uwadze, że chociaż meble na wymiar są droższym rozwiązaniem niż ma to miejsce w przypadku gotowych zestawów meblowych, są inwestycją na długie lata. Dokładne określenie swoich oczekiwań i planów (jak na przykład zakładanie rodziny), pozwoli doradcom zaprojektować meble idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

materiał partnera
Dowiedz się więcej na temat: stylowe meble | meble

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy