Reklama

Najdziwniejsze produkty inspirowane bekonem

Wydawałoby się, że jego miejsce jest na talerzu, ale charakterystyczny smak i zapach okazały się tak zniewalające, że nietrudno znaleźć produkt, który nie zostałby już połączony z bekonem.

 

Smakuje jak bekon, ale to nie jest bekon

Co do tego, że bekon smakuje doskonale, nie ma większych kontrowersji. Okazuje się jednak, że wielu zwolennikom tego przysmaku  niezwykłą przykrość sprawia to, że czasami trzeba jeść (i pić) również inne rzeczy. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą producenci produktów takich jak: gazowane napoje o smaku bekonu (BaconFreak), lizaki o smaku bekonu, cukierki o smaku bekonu, galaretkę o smaku bekonu, sosy o smaku bekonu i... krem do tortów o smaku bekonu.

Ten zniewalający zapach ...

Nie sposób wprawdzie jeść cały czas, ale nie ma przeszkód, by ulubiony zapach towarzyszył nam nieustannie. Można np. użyć perfum firmy Fargginay z nutą bekonu. Ponoć mają one magiczną moc poprawiania humoru.  Zostały wynalezione w 1920 r. w Paryżu, a od tego czasu rynek przeżył prawdziwy zalew kosmetyków wykorzystujących ten pomysł.

 

Balsam do ust i krem po goleniu

Balsamy do ust o apetycznych aromatach są produkowane od dawna, ale zazwyczaj bywają słodko-owocowe: truskawkowe, waniliowe, wiśniowe.  D&J - firma, której filozofia streszcza się w sentencji "wszystko powinno smakować jak bekon", postanowiła wyłamać się i wyprodukowała balsam do ust o smaku bekonu oraz bekonowy krem do golenia. Dobrym uzupełnieniem będzie też obecna na rynku pasta do zębów (oczywiście bekonowa). Dzięki tym produktom ulubiony zapach może trzymać się nas cały dzień i nadać atrakcyjny posmak nawet naszym pocałunkom.

Reklama

  Namiętne chwile z bekonem

Kto nie chce poprzestać na bekonowych pocałunkach, może posunąć się dalej ponieważ pomysłowi producenci wprowadzili na rynek również prezerwatywy, które nie tylko mają smak bekonu, ale wyglądają jakby były z  niego zrobione. Może nie jest to zbyt zachęcające, ale cóż - w końcu ma to być antykoncepcja.

Jeśli jednak ten zapach wzmaga wasz apetyt nie tylko na jedzenie, atmosferę podczas namiętnych randek pomogą wam podkręcić świece o zapachu bekonu.

Bekon w dobrym sylu

Bekon to nie tylko smak i zapach, to także ciesząca oko kompozycja barw.

Uległa jej między innymi szwajcarska projektantka Natalie Luder, która stworzyła jedwabny szal do złudzenia przypominający bekon.  Kto lubi aktywny wypoczynek, może sprawić sobie deskę z wzorem bekonu. Świata nie zadziwią już ani paznokcie, ani  trumna pomalowane w kremowo-czerwone nieregularne pasy. Ale absolutnym hitem jest naszyjnik z cukierków o smaku bekonu - jest on prawdziwą kwintesencja produktów inspirowanych bekonem: można go nosić, wąchać i jeść. A który produkt wy uważacie za najzabawniejszy?

Zobacz też:

Daktyle w bekonie

Grillowane kiełbaski z papryką, cebulą i bekonem

Holenderskie racuchy z bekonem i jabłkami

Źródła: D&J, Fargginay, BaconFreak, bacontoday.com,

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bekon | zapach | smak | moda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama