Reklama

Reklama

Najmodniejsze rośliny doniczkowe

Rośliny nie tylko tylko zdobią wnętrza, ale sprawiają również, że czujemy się w nich lepiej. Doradzamy, jak dobrać kwiaty, aby nasze mieszkanie wyglądało nowocześnie i stylowo.

Fikus - zawsze na topie

Określany jest też jako figowiec. To jedna z najbardziej znanych roślin doniczkowych, która od wielu lat pozostaje prawdziwym florystycznym hitem. Posiada duże, eliptyczne liście o bardzo charakterystycznym połysku. Co sprawia, że jest tak popularny?

Fikus rośnie w ekspresowym tempie i jest bardzo prosty w uprawie. Jest znakomitą ozdobą domu, biura czy sklepu.

Roślina ta lubi widne miejsca - jednak nie może stać w miejscu zbytnio nasłonecznionym. Należy podlewać go regularnie - nie pozostawiając jednak wody w podstawce, gdyż wówczas korzenie łatwo ulegają gniciu. Dobrze rośnie w temperaturze pokojowej.

Reklama

Phalaenopsis czyli o najpopularniejszej odmianie storczyka

Pochodzi on z Azji. Zachwyca kolorami - najczęściej jest różowy, biały, fioletowy. Popularne jest stwierdzenie, że to wymagająca roślina. Jednak prawda jest zupełnie inna, chociaż jego wymagania są nieco inne niż w przypadku większości roślin doniczkowych.

Storczyk należy podlewać wcześnie rano  - najlepiej deszczówką.  To zapewni odparowanie wody z liści i z korony rośliny przed nocnym ochłodzeniem. Ponadto należy go nawozić co tydzień - rozcieńczonym nawozem.

Jest to jedna z najpiękniejszych roślin ozdobnych - symbol zmysłowości i doskonałości. Jest bardzo delikatna - odpowiednim dla niej miejscem jest domowy parapet. 

W okresie wzrostu storczyk potrzebuje jasnych miejsc - o rozproszonym świetle. Optymalna dla niego  temperatura to 20 - 25 stopni Celsjusza. Nie wolno go podlewać zbyt często i zbyt obficie.

Sansevieria - powrót w wielkim stylu

Ta roślina przeżywa prawdziwy renesans. Biła rekordy popularności w czasach komunizmu, teraz wraca do łask.

Pochodzi z Afryki lub Azji. Jest to roślina niezwykle łatwa w pielęgnacji i rozmnażaniu, bardzo efektowna oraz zupełnie niewymagająca.

Roślina ta charakteryzuje się dużą odpornością na warunki zewnętrzne. Znosi suche, zanieczyszczone powietrze, niedobór wody, a nawet brak światła - jednak najlepiej rośnie w dobrze oświetlonych najlepiej promieniami słonecznymi miejscach.

Jest to roślina bardzo dekoracyjna, dobrze prezentuje się w biurach, halach fabrycznych oraz na korytarzach . Posiada bardzo małe wymagania i jest bardzo popularna.

Zamioculcas - ponadczasowa elegancja

To bardzo modna, o błyszczących, skórzastych liściach na wzniesionych mięsistych łodygach roślina.  Jest elegancka, egzotyczna i ma nieduże wymagania.

Kwiat ten jest niezwykle wytrzymały na wszelkie niedobory - źle natomiast znosi jakikolwiek nadmiar. Bardzo szkodliwe są dla niego: woda i bezpośrednie nasłonecznienie. Zbyt częste podlewanie może doprowadzić do jego śmierci.

Roślinę tą należy podlewać w lecie raz na dwa tygodnie - a w zimie raz na miesiąc. O nadmiarze wilgoci może świadczyć żółknięcie i odpadanie liści. W takiej sytuacji należy kwiat przesuszyć.

Medinilla wspaniała - odrobina egzotyki

Roślina ta pochodzi z Filipin - jednak do Polski sprowadzana jest z Holandii. Jest to piękny kwiat - jego ozdobę stanowią grube, ciemnozielone, skórzaste o eliptycznym kształcie liście. Są one ustawione naprzeciwlegle, dzięki temu wyrastają z nich 30 cm skupiska kwiatów - otoczone jasnoróżowymi przylistkami.

Kwiat ten potrzebuje dużo światła. Powinien być podlewany chłodną wodą, wymaga dużej wilgotności powietrza. Jego pędy są bardzo łamliwe - dlatego, aby uniknąć ich niszczenia, należy je podpierać bambusowymi podpórkami.
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fikus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje