Reklama

Reklama

Nie masz biblioteczki? Książki potraktuj jak dekorację

Książki stanowią dość popularny prezent. Nie martwmy się, jeśli mamy ich za dużo i jeśli nie posiadamy specjalnej biblioteczki do ich przechowywania. Mogą one stanowić ozdobę samą w sobie, ustawione jak obraz. Kolorowymi książkami można też ożywić mieszkanie.

"Książki to nie tylko przedmiot, to także dekoracja. Warto mieć kilka z nich pod ręką w salonie bądź sypialni, blisko łóżka, np. stawiać je jak obrazy na półkę. Pozostałe książki mogą stać się doskonałym elementem dekoracyjnym" - mówi Aleksandra Dobrzyniecka, projektant wnętrz IKEA.

Co zrobić z książkami, kiedy nie mamy na nie specjalnej biblioteczki i nie mamy też miejsca, aby ją zorganizować? Jak radzi projektantka, możemy wykorzystać przestrzeń nad drzwiami, montując długą na całą ścianę półkę na wsporniku.

Innym pomysłem mogą być drewniane skrzynki. "Ułożone jedna na drugiej, mogą stać się oryginalnym regałem, który szybko można zdemontować bez użycia narzędzi. Pamiętajmy jednak, że regał to nie wszystko. Wykorzystajmy kolorowe okładki przy komponowaniu książek na półce, niech nasz dom będzie pełen kolorów dzięki książkom" - kwituje. (PAP Life)

Reklama

autorka: Paulina Persa

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy