Nietypowe zastosowania żelazka

Żelazko, jest jednym z najbardziej podstawowych urządzeń AGD. Trudno sobie wyobrazić współczesny dom bez żelazka. Znane jest już od XVIII wieku, początkowo miało formę żelaznego bloku, który rozgrzewało się w piecu, później zmienił się jego wygląd, a rozżarzone węgle umieszczano w środku żelazka. Przełomem okazało się wynalezienie żelazka elektrycznego. Od tego czasu prasowanie stało się łatwiejsze. W jaki sposób poza prasowaniem ubrań można wykorzystać żelazko?

żelazko
żelazko© Photogenica

Laminowanie

laminowanie
© Photogenica

Nie musisz mieć w domu maszyny do laminowania, aby oprawić dokumenty. Wszystko czego potrzebujesz to żelazko. Włóż dokument do folii, umieść na nim ręcznik i zaprasuj gorącym żelazkiem mocno dociskając. To samo zrób z drugiej strony.

Wgniecenie w drewnianej podłodze

Wgniecenia mogą wyglądać bardzo nieestetycznie. Wystarczy, że w miejsce wgniecenia wlejesz trochę wody, przyłożysz ręcznik i zaprasujesz. Wgniecenie zniknie.

Rozlany wosk

wosk
© Photogenica

Rozlany wosk szybko twardnieje i staje się trudny do usunięcia. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Przyłóż papier do wosku i zaprasuj go gorącym żelazkiem. Papier wchłonie wosk. Czynność powtarzaj, aż do całkowitego usunięcia plam.

Naklejki

Jeśli klej osłabł i naklejki zaczynają się odklejać możesz zaprasować je z powrotem. Umieść na naklejce kawałek foli aluminiowej i zaprasuj rozgrzanym żelazkiem.

Wgniecenia na dywanie

mięsko
© Photogenica

Ciężkie meble pozostawiły wgniecenia na dywanie? Żelazko pomoże ci uporać się z tym problemem. Umieść wilgotny ręcznik na dywanie, nastaw żelazko na funkcję parową przeprasuj ręcznik. Dywan odzyska dawny kształt.

Zachowaj żywność świeżą

Kupiłaś mielone mięso ale wykorzystasz tylko połowę? Umieść mięso w worku foliowym, ciasno spakuj wyciskając powietrze. Na krawędzi worka przyłóż folię aluminiową i zaprasuj gorącym żelazkiem. Gotowe. Mięso będzie szczelnie zamknięte.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas