Reklama

Reklama

Osad w toalecie? Oto świetny trik na idealnie czystą muszlę

Osad na muszli klozetowej to jeden z największych problemów, z jakim borykamy się w naszych toaletach. Perfekcyjna pani domu wkłada wiele wysiłku, by zachować czystość w swojej łazience. Z osadem na toalecie ciężko jednak sobie poradzić. Jest on bowiem jednym z najtrudniejszych zabrudzeń. Powstający na skutek twardej wody sprawia, że kondycja ceramiki sanitarnej pogarsza się. Ten problem można jednak szybko pożegnać. Oto trik na idealnie czystą i lśniącą muszlę klozetową.

Brudna muszla klozetowa nie tylko nie prezentuje się estetycznie, ale także jest skupiskiem wielu bakterii. Kamień osadza się najczęściej wtedy, gdy toaleta nie jest czyszczona regularnie. Gromadzi się zarówno na poziomie wody, w miejscu, w którym woda ścieka oraz na samym dnie sedesu.

Problem może się pogłębiać i spowodować, że cała toaleta będzie narażona na występowanie nieestetycznego osadu. Jak zatem szybko i skutecznie wyczyścić muszlę klozetową? Oto prosty sposób, stosowany między innymi w hotelach.

Jak wyczyścić osad na toalecie? Wystarczy chwila

Czyszczenie toalety kojarzy się przede wszystkim z detergentami, których należy użyć, by w pełni doczyścić zabrudzone miejsca. Jak się jednak okazuje, istnieją domowe sposoby na kamień w WC.

Reklama

Dzięki temu prostemu trikowi szybko pozbędziesz się osadu na toalecie. Co więcej, nie musisz szukać daleko. Potrzebujesz wyłącznie trzech produktów, które z pewnością znajdziesz w swoim domu.

Jak wyczyścić osad na toalecie? Wszystkie produkty znajdziesz w swoim domu

Do wyczyszczenia toalety potrzebować będziesz jedynie trzech składników:

- 1 łyżkę proszku do prania

- 1 łyżkę soli

- 3 łyżki octu

Całość należy dokładnie wymieszać, do momentu, aż składniki połączą się. Powstałą mieszkankę wlewamy do muszli klozetowej i dokładnie szorujemy sedes szczotką do WC. Toaleta nigdy nie była tak czysta!

Proste sposoby na wilgoć w domu. Oto jak się jej pozbyć
Jak utrzymać porządek w domu? Proste sposoby
8 naturalnych sposobów na ochronę twojego domu przed insektami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy