Pierwszy dzień w nowej pracy

Jesteś szczęśliwa - dostałaś pracę, o której marzyłaś! Za parę dni zaczynasz! Teraz najważniejsze: zrobić jak najlepsze wrażenie.

Z jednej strony bardzo się cieszysz: zdobycie tej pracy kosztowało cię wiele stresu i wysiłku. Z drugiej - ogarnia cię niepokój tym większy, im szybciej zbliża się "godzina zero". Niewiele wiesz o nowej firmie, masz tysiące wątpliwości. Czy szef to przyjazna, czy raczej burkliwa osoba? Jak ułożą się stosunki między tobą a współpracownikami? Twój lęk jest całkowicie naturalny. Każda poważna zmiana wzbudza w nas mieszane uczucia, a ty przez jakiś czas będziesz na cenzurowanym: przełożony oraz nowi koledzy będą ci się pilnie przyglądać i po cichu komentować. Czujesz się jak przed ważnym egzaminem, od którego wiele zależy. Oto jak zapewnić sobie spokój i dobre wejście"!

Reklama

Po pierwsze: opanuj stres

W przeddzień rozpoczęcia pracy zaczynasz mieć wątpliwości, czy aby na pewno sprostasz nowym zadaniom. Wczoraj byłaś tego pewna, a teraz pod wpływem stresu wiara w siebie gwałtownie cię opuściła. Co robić? Przede wszystkim zwalcz swego "wewnętrznego krytyka". Polemizuj z pesymistycznymi myślami: przecież gdybyś nie miała odpowiednich kwalifikacji, nikt nawet nie zaprosiłby cię namowę! Osoba, która cię zatrudniła, z pewnością zna wymagania związane z danym stanowiskiem. Skoro to ty zostałaś wybrana, to znaczy, że twoje kwalifikacje zostały ocenione wysoko. To nie przypadek ani nie pomyłka!

Boisz się, że palniesz głupstwo? Nie panikuj: nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie oczekiwał od ciebie, że od progu ze wszystkim sobie poradzisz. Dostaniesz chwilę, by wdrożyć się w nowe obowiązki. Najważniejsze to nie wstydzić się zadawania pytań, nawet najgłupszych. To pomoże ci uniknąć błędów.

Najlepsze, co możesz zrobić w przeddzień, to porządnie się wyspać. Nie ma nic gorszego, niż spóźnić się pierwszego dnia! Pośpiech dodatkowo cię zdenerwuje, więc wstań wcześniej i zjedz pożywne śniadanie, tym bardziej że nie wiesz, jak w biurze wygląda kwestia posiłków. Zanim wejdziesz do budynku, chwilę pospaceruj, głęboko oddychając. To cię rozluźni.

Dowiedz się więcej na temat: pierwszy dzień

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje