Plamy na ścianie

Pomoże soda i magiczna gąbka.

Jak usunąć tłuste plamy? To proste!
Jak usunąć tłuste plamy? To proste!123RF/PICSEL

Ślady kredek

Jeśli nasze dzieci lub wnuki pomylą ścianę z kartką papieru i zostawią na niej swoje rysunki, nie martwmy się. Ślady kredek usuniemy za pomocą kuchennej gąbki, ciepłej wody i sody.

Na szorstką stronę wilgotnej gąbki nasypmy trochę sody. Wyszorujmy ścianę, ale niezbyt mocno, aby nie zetrzeć farby. Rysunki malucha zmyje też magiczna gąbka sprzedawana w sklepach z chemią gospodarczą.

Kreski długopisem

Gdy pociecha użyje nie kredek, lecz długopisu i zostawi na ścianie autograf albo złote myśli, nie wpadajmy w panikę. Poradzi sobie z tym spirytus salicylowy lub zwykły ocet.

Najbezpieczniej stosować te środki na białych ścianach. Kolorową płyn może odbarwić. Dlatego dobrze jest zostawić trochę farby po malowaniu, aby można było użyć jej w razie potrzeby do zatuszowania plam.

Tłuste kleksy

Takie najczęściej pojawiają się w kuchni. Najłatwiej je usunąć, kiedy są świeże. Najpierw przetrzyjmy kleksy szmatką zmoczoną w wodzie z płynem do zmywania.

Jeśli po wyschnięciu nadal są widoczne, zamalujmy je grubo kredą. Pozostawmy białą warstwę na kilkanaście minut. Gdy plama nadal będzie widoczna, zostawmy warstwę kredy na całą noc.

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas