Reklama

Reklama

Poruszaj się z gracją, będziesz atrakcyjniejsza

Jak się okazuje, nie tylko smukła sylwetka wpływa na naszą atrakcyjność. Eksperci dowodzą, że równie ważny jest sposób poruszania się.

Badanie przeprowadzone przez psychologa ewolucyjnego z University of Portsmouth, dr. Eda Morrisona, jako pierwsze porównało ruchy ciała kobiet z konwencjonalnymi miernikami atrakcyjności kształtu ciała, w tym wskaźnikiem masy ciała czy proporcjami ciała.

"Wąska talia, zaokrąglone biodra i szczupła sylwetka od dawna uważane są za ważne dla atrakcyjności kobiet. Okazuje się jednak, że sposób, w jaki kobieta się porusza, jest równie ważny" - wskazał Morrison. "Badania pokazują, że jesteśmy bardziej skłonni uznać kobietę za atrakcyjną, jeśli porusza biodrami i robi małe kroki" - dodał.

Reklama

Ekspert podkreśla, że w ocenie atrakcyjności, sposób poruszania się jest równie ważny jak same wymiary. Dodał, że wyniki badania są dość zaskakujące, tym bardziej, że częściej ocenie podlega jedynie sama sylwetka.

"Nie jestem pewien, dlaczego dany styl chodzenia jest uważany za atrakcyjny, ale chód może dawać ważne wskazówki dotyczące sprawności i wieku kobiety - kluczowe elementy zdrowia reprodukcyjnego" - wskazuje naukowiec. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy