Reklama

Reklama

Rozciąganie z użyciem poduszek zapobiega bólom pleców

Nic nie zastąpi kojącego dotyku i odprężającej mocy masażu, jednak wszystko, co przyniesie ulgę naszym plecom jest godne wypróbowania. Szczególnie sposób z wykorzystaniem zaledwie kilku poduszek.

Regularna aktywność, systematyczne rozciąganie, zachowanie właściwej postawy w trakcie pracy - doskonale wiemy, jak ulżyć naszym plecom w teorii. Bo w praktyce rzadko stosujemy się do tych wskazań. Zatem czasem konieczna jest prosta, szybka, ale i skuteczna metoda na złagodzenie wszelkich napięć, która zadziała niczym odprężający masaż. Takim sposobem podzieliła się na TikToku Becca Walker, licencjonowana masażystka.

Ta prosta czynność daje efekt rozciągnięcia, zmniejszenia bólu i napięć, a wszystko, co jest konieczne do wykonania tej relaksującej czynności mamy pod ręką.

Reklama

- Poduszki są wspaniałym dodatkiem do domowego rozciągania. Posługując się nimi możemy ułożyć ciało w sposób, który zapewnia jeszcze większe rozciągnięcie i rozluźnienie - wyjaśnia Walker.

Zadanie jest proste: umieść na łóżku lub kanapie kilka poduszek. Ale tak, aby znajdowały się one tuż pod miednicą, następnie ułóż ciało tak, aby jego górna część znalazła się poza łóżkiem, ramiona mogą opadać bezwładnie lub możemy delikatnie opierać się dłońmi o podłogę. Warto na chwilę zamknąć oczy, rozluźnić całe ciało i wziąć kilka głębokich wdechów. Tę technikę Walker nazywa "poduszkowym rozciąganiem" i zaleca tym, którzy potrzebują zarówno złagodzenia napięcia jak i efektu masażu, bez masażu.

- Prowadzenie siedzącego trybu życia lub zła postawa mogą prowadzić do ucisku na dolną część pleców. Dlatego tak ważne jest częste rozciąganie tej części ciała. Oczywiście można sięgnąć po takie ćwiczenia, jak pozycja dziecka czy pozycja kota praktykowane w jodze, jednak poduszkowe rozciąganie to doskonała alternatywa dla tych, którzy potrzebują nieco głębszego rozciągnięcia - wyjaśnia. 

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje